З усіх європейських країн Україна найближча до виконання вимог, які висувають до членства в Північноатлантичному альянсі (НАТО). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
“Немає жодної країни-члена НАТО, яка б у повному обсязі відповідала вимогам щодо вступу до Альянсу, а стандартів понад 2 тис. У значної частини учасників Альянсу у виконанні цих вимог прогрес менший, ніж в України. Історія прийняття до НАТО показує, що питання не стільки у відповідності формальним вимогам, скільки у позиції держави-претендента на членство”, — наголосив він.
Тобто враховується не лише готовність до участі в НАТО збройних сил чи сил оборони країни-претендента, а й усієї держави загалом.
“Україна протягом кількох десятків років демонструвала прагнення повноцінного союзу з НАТО, але реалізацію цього рішення відсували. Хоча йдеться не лише про вступ до НАТО, а й про питання безпеки у Європі та світі”, — сказав Романенко.
Експерт вважає, що керівники країн-членів Альянсу, європейські та світові лідери найчастіше відстають із оцінками ситуації у сфері глобальної безпеки.
“У 2014 році Україну підштовхували до того, що не варто протистояти Російській Федерації, що всі питання буде вирішено мирним шляхом. Саме тому у нас виникли проблеми, які переросли у повномасштабну війну”, — вважає він.
Романенко наголосив на важливості рішення керівництва України про подання заявки на вступ до НАТО у прискореному порядку.
“Керівництво країни виявило ініціативу, яка підтримується більшістю українців, про те, що процес вступу до НАТО необхідно прискорити. Що й було юридично оформлено підписанням відповідного документа”, — наголосив Ігор Романенко.
Читайте також: Шлях України до НАТО, путінська анексія та протести на Північному Кавказі: огляд основних подій тижня
Нагадаємо, 30 вересня президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ країни до НАТО у прискореному порядку.