Країна-агресор РФ має проблеми з виробництвом електронних мікросхем, чіпів і розвідувальних супутників. Про це у прямому ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив незалежний військовий експерт Олександр Алесін.
“Найбільші труднощі в Росії не з виробництвом бойових броньованих машин, танків і боєприпасів, а з виробництвом мікросхем і чіпів, які використовуються при створенні високоточної зброї та систем наведення. Крім того, росіяни не мають виробництва розвідувальних супутників”, – сказав він.
Такі супутники, за словами Алесіна, удосталь є у США. Вони дозволяють тримати під контролем весь театр бойових дій та видавати оперативну розвідувальну інформацію українській стороні.
“До того ж, у Росії відсутнє масове виробництво безпілотних літальних апаратів. У передових арміях світу БПЛА мають чи не кожен взвод, рота і батальйон. Такі розвідники можуть цілодобово висіти над територією супротивника. Оскільки у росіян їх немає, погіршується ефективність ракетних та артилерійських ударів. Тому РФ змушена вдаватися в цьому плані до допомоги Білорусі, щоб звідти постачати мікросхеми, хоч і вони на кілька поколінь відстають від Заходу”, – сказав речник.
На думку експерта, цю проблему наразі компенсують величезні запаси старої радянської техніки.
Нагадаємо, у США існує інститут спеціального уповноваженого з контролю дотримання санкцій. Головний консультант центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту Іван Ус в ефірі марафону “FreeДОМ” поділився думкою, що подібні структури мають створюватися у всіх державах, які запроваджують обмежувальні заходи проти країни-агресора РФ.
ГУР Міноборони: Росія готує провокацію на Запорізькій АЕС, щоб звинуватити Україну
Росіяни вдаються до нових методів мобілізації на захоплених територіях Луганщини — Гайдай
Читайте також: У випадках із загибеллю “Курська” та “Москви” Кремль зберіг цинічну практику обману росіян, — Риженко