Три тисячі військовослужбовців з 19 країн НАТО та їхніх партнерів беруть участь у військових навчаннях Dynamic Front 2022, які Сполучені Штати Америки проводять у Німеччині. Їхня мета — синхронізація підрозділів різних армій Північноатлантичного Альянсу, щоб підвищити боєздатність на тлі повномасштабної війни Росії в Україні, повідомляє UA.
“Я думаю, ми побачимо, що серія навчань Dynamic Front продовжить розширювати наші можливості щодо ведення багатодоменних стрільб у складі однієї команди з нашими союзниками та партнерами”, — зазначив командувач 56-го артилерійського командування і керівник навчань Dynamic Front 2022 Стівен Дж. Маранян.
На навчальному полігоні США в Німеччині військові відпрацьовують посилення взаємодії, боєздатності та ефективності між арміями країн-учасниць. Це Болгарія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Грузія, Греція, Угорщина, Італія та ще 9 держав. Наприкінці червня лідери НАТО погодили план значного нарощування сил Альянсу до 2030 року на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
“Ми забезпечуємо наступальну підтримку з повітря, допоміжну підтримку, збройний супровід та координацію допоміжних озброєнь з повітря. Ми можемо робити це вдень і вночі, за будь-яких погодних умов, спільними, експедиційними або комбінованими операціями. Про що б не попросили командири, ми можемо протягнути руку і бути поряд з ними. Для хлопців на землі це означає, що хтось завжди за їхнім плечем, як би прикриває їхню спину. Удар, який ми наносимо, досить значний”, — сказав пілот AH-1Z Корпуса морської піхоти США Джосайя Дж. Рікі.
Військовий корабель Сполучених Штатів “Кірсардж” нещодавно підтримав навчання союзників в Естонії та на Балтійському морі, продемонструвавши морську міць НАТО у стратегічно важливому регіоні. У цих маневрах взяли участь американські морські піхотинці, винищувачі, ударні гелікоптери. Усього — понад тисячу людей.
У Словаччині наприкінці квітня голландсько-німецька оперативна група протиповітряної та протиракетної оборони розгорнула зенітно-ракетні комплекси Patriot біля авіабази “Сліач”.
“Ми дислокуємося тут у зоні інтегрованої протиповітряної оборони НАТО під командуванням НАТО і стежимо за тим, щоб цілісність повітряного простору Словаччини не була порушена”, — зазначив командувач першого крила німецької ППО та оперативної групи у Словаччині.
Вторгнення Росії в Україну також спонукало Альянс розмістити чотири додаткові бойові групи у Словаччині, Болгарії, Угорщині та Румунії.
“У зв’язку з подіями, що розпочалися 24 лютого, у нашої місії, безумовно, з’явилася додаткова спрямованість. Ми бачимо, що загроза реальна, і як розвивається конфлікт в Україні. Тому наші військовослужбовці націлені на підтримку готовності та мають бути готові до виконання завдань у будь-який час”, — сказав командувач бойової групи НАТО в Латвії Дан Річел.
Зараз на території від Балтійського до Чорного моря від організації є вісім багатонаціональних груп. Вони готові діяти негайно, кажуть військові. І це дає передусім сигнал Росії про присутність і готовність армій Північноатлантичного Альянсу миттєво відповісти на будь-який прояв агресії.
Читайте також:
Як політична криза в Італії може вплинути на Україну
Процес вступу України до ЄС триватиме приблизно 2-3 роки – Чернєв