Армія РФ 27 червня о 15:00 з реактивних систем залпового вогню “Ураган” відкрила вогонь по мешканцям Лисичанська, які вийшли поповнити запаси питної води. Про це повідомив голова ОВА Сергій Гайдай в офіційному Telegram-каналі.
Восьмеро людей загинуло на місці, серед них одна дитина. Ще 21 людину поранено. Травми різного ступеня важкості. Люди госпіталізовані до лікарні у Краматорську.
За словами Гайдая, пізніше стало відомо ще про двох загиблих. “Одна із жінок померла у Краматорському медзакладі, куди її доставили два дні тому. Ще одну жінку виявили у Лисичанську вже без ознак життя”.
Російські окупанти штурмують Лисичанськ із південного та південно-західного напрямків. Продовжуються бойові дії між Вовчоярівкою та нафтопереробним заводом. “Вони намагаються блокувати місто з цього боку та встанлвити контроль над транспортним сполученням з Донбасом”.
Крім того, російська армія обстріляла три насосні станції, одна з яких розташована в Новодружеську. Зруйновано два мости, автомобільний тунель, який сполучав дві окремі частини міста. “Ворог ще раз ударив по ймовірному скупченняю людей, обстрілявши територію ринку. Триває тотальне знищення мешканців Луганщини росіянами”.
“Пошкоджень багатоповерхівок та приватного сектору за 27 червня дуже багато. Окремі райони міста було обстріляно кілька разів. По можливості будинки обстежуються на наявність жертв”.
Обстріл, який стався 27 червня, армія РФ зробила касетним “Ураганом”, з 21 пораненого багатьом довелося ампутувати кінцівки. Також групи ДРГ перевіряють оборону ЗСУ з різних сторін.
Гайдай зазначив, що мешканцям Лисичанська необхідно бути “дуже уважними” – росіяни розкидають містом т.зв. снаряди-“пелюстки”.
Загалом у Лисичанську залишаються до 15 тисяч осіб. “Медикаментів завезли у п’ять разів більше за норму – лікарня протримається кілька місяців. Гуманітарну допомогу до міста два дні не доставляємо, але автомобілі стоять завантаженими – готові будь-якої миті виїхати”.
Читайте також:
Зеленський: Удар по торговому центру у Кременчуку – зухвалий терористичний акт РФ
Як позиції Макрона всередині Франції можуть вплинути на його політику щодо України — думки експертів
Культурна спадщина — під російським вогнем: що втратила Україна
Краще, ніж здаються: як змінювалися стосунки Німеччини та України — факти та експертна оцінка