Зеленський анонсував можливість постачання 5 млрд кубометрів газу з Норвегії в Україну

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до норвезького парламенту 30 березня заявив, що наша держава розпочала переговори про постачання з Норвегії близько 5 млрд кубометрів газу на наступний опалювальний сезон.

“Ви є одним із найвідповідальніших постачальників енергоресурсів. У світі довіра до Норвегії була і, я впевнений, буде максимальною. Це різко контрастує з тим, як поводиться Росія під час постачання енергоресурсів. Саме ви можете зробити визначний внесок в енергетичну безпеку Європи, забезпечуючи необхідний ресурс як для держав Євросоюзу, так і для України. Ми вже розпочали діалог про постачання в Україну близько 5 млрд кубометрів газу на наступний опалювальний сезон. Я сподіваюся, це стане підставою для нашої дтривалої співпраці у цій сфері”, – пояснив глава держави.

Володимир Зеленський звернувся до норвезьких парламентарів із проханням про надання Україні протикорабельної зброї та протиповітряних систем.

“Я вдячний вашому уряду та суспільству за вже надану підтримку Україні, зокрема, за допомогу зі зброєю. Ви зробили історичні кроки, надавши нам те, що нам потрібно було в боротьбі за свободу і проти тиранії. Але війна триває. Росія перекидає нові сили на нашу землю, щоби продовжити знищувати нас, знищувати українців. Ми маємо робити більше, щоб припинити війну. Перше та головне: це зброя. Свобода має бути озброєною не гірше, ніж тиранія. Я буду дуже конкретним: ми втрачаємо людей, міста, вони руйнуються. Тому я хочу назвати чітко, що нам потрібно. Зокрема протикорабельна зброя, ракети “Гарпун”, а також протиповітряні системи”, – сказав український президент.

Крім цього, за словами Зеленського, українським військовим потрібні засоби ураження бронетехніки та артилерійські системи.

“Уся зброя, якою ви можете допомогти нам, буде використана лише для захисту нашої свободи та вашої свободи, безпеки”, – додав глава держави.

Нагадаємо, політичний та економічний експерт Валерій Клочок під час марафону FreeДОМ на телеканалі UA прокоментував, чому одні країни використовують енергетичні санкції більше, а інші менше. За його словами, лідери країн, для яких важлива соціальна складова, керуються особистими інтересами у врегулюванні цін на енергоресурси для своїх громадян.

Верещук: На 31 березня погоджено три гуманітарні коридори

Директор Українського інституту морського права та безпеки Богдан Устименко під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що у міжнародної спільноти є всі шанси побачити президента РФ та його підлеглих як підсудних за злочини, які вони скоїли в Україні.

Читайте такожполіттехнолог Борис Тізенгаузен під час марафону FreeДОМ на телеканалі UA висловив думку, що країни, які вже відчули на собі тиск Росії, мають допомагати Україні домогтися від Заходу закриття неба або отримання зброї, якою українська армія зможе самостійно убезпечити мирне населення.

Прямий ефір