Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду США розпочинає оновлення холодового обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МОЗ.
Для задоволення нагальних потреб USAID надає $2,8 млн, які будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами.
“Кожен повнолітній українець може вакцинуватися від COVID-19 вже сьогодні. У нас достатньо вакцин, аби вакцинувати 70% населення до кінця року. МОЗ очікує поставки вакцин ще у жовтні-грудні. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам безпечно зберігати і транспортувати все більшу кількість вакцин, які ми отримуємо”, – зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Загалом планується доставити:
- 5 643 термоконтейнери;
- 8 100 термосумок;
- 197 730 холодоелементів;
- 27 486 пристроїв для температурного моніторингу.
За підтримки USAID обладнання отримають 3 100 пункти щеплень, 1 034 із яких працюють на базі закладів первинної медичної допомоги, та 800 мобільних бригад.
Надалі це обладнання також можна буде використовувати для транспортування і зберігання вакцин, передбачених національним Календарем профілактичних щеплень.
На сьогодні USAID виділив близько $10 млн для підтримки вакцинації в Україні та передав майже 2,2 млн вакцин від COVID-19 Україні безпосередньо в рамках COVAX.
Нагадаємо, в межах ініціативи COVAX Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну три морозильні камери для зберігання вакцини Pfizer від COVID-19 за ультранизьких температур.
Читайте також: Україна отримає від Великої Британії до 21 млн фунтів кредиту для проведення ПЛР-досліджень.