14-й пакет санкцій проти Росії вперше торкнеться постачання СПГ — подробиці

Ілюстрація: gettyimages.com

Сьогодні, 20 червня, посли країн Європейського Союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії. Нові обмеження будуть потужними та суттєвими — вони максимально посилюють уже наявні санкції, закриваючи лазівки, інформує FREEДОМ.

14-й пакет став результатом тривалих переговорів: технічні деталі обговорювали тижнями, а через заперечення деяких країн щодо окремих пунктів остаточне затвердження документа кілька разів відкладалося.

Новий пакет санкцій уперше торкнувся поставок російського скрапленого природного газу, який передбачає обмеження, але не повну заборону на імпорт СПГ, як це було зроблено щодо поставок вугілля і нафти — двох головних джерел доходів Москви.

Компаніям ЄС, як і раніше, дозволено купувати російський газ, але тепер заборонено реекспортувати його в інші країни.

Бельгія, Франція та Іспанія — основні транзитні пункти російської сировини, близько 22% постачань туди поширювалися по всьому світу, а прибуток Росії від цього бізнесу експерти оцінюють у 15,5 мільярда євро тільки за 2023 рік. Нові санкції обмежать можливості країни-агресора отримувати ці гроші та використовувати їх для війни проти України.

Також нові санкції ЄС націлені на три поки що не реалізовані СПГ-проєкти Кремля всередині Росії — “Арктик СПГ-2”, “Усть-Луга” і “Мурманськ”.

Крім обмежень на постачання газу, 14-й пакет санкцій націлений на тіньовий флот Росії, який Кремль використовує для обходу цінового ліміту на морське транспортування нафти.

Санкційні обмеження також поширюються на експорт гелію і доступ до деяких технологій подвійного призначення.

Крім цього, до санкційного списку потрапили 42 фізичні та юридичні особи. Серед них — російська співачка Поліна Гагаріна, засновник “Російської мідної компанії” Ігор Алтушкін, президент пивоварної компанії “Балтика” Таймураз Боллоєв та інші.

Країни ЄС домовилися й про більш жорсткі заходи для боротьби з обходом лазівок, залишених відкритими у попередніх пакетах санкцій.

Читайте також: 14-й пакет санкцій проти Росії погодили посли ЄС

Раніше повідомлялося, що країни G7 посилять санкції щодо банків, які допомагають Росії обходити обмеження.

Прямий ефір