Список-1097: спікер InformNapalm розповів, які військові РФ захоплювали Крим (ВІДЕО)

uatv
13.11.2019
Фото UATV

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm опублікувала резонансне розслідування волонтерів про російську операцію захоплення українського Криму. Зокрема стали відомі імена тих військових, які безпосередньо були відряджені для захоплення Росією українського півострова.

Подробиці дослідження в студії UATV розповів спікер міжнародного волонтерського розвідувального співтовариства InformNapalm Михайло Макарук.

“Йдеться про пошту одного з високопоставлених офіцерів служби тилу Південного військового округу (РФ), де були цікаві документи, які показували відрядження великої кількості солдатів у невідомому напрямку. Коли солдати йдуть із ППД (Пункт постійної дислокації), на них виписують рознарядки щодо платні. І потім був гігантський перелік прізвищ із більш ніж тисячі осіб (Список-1097) “, – говорить він.

За його словами, українські волонтери, взявши дані з відкритих джерел, почали ідентифікувати ці прізвища й точно встановили, хто ж захоплював Крим.

“Ми точно встановили, яким чином російські військові потрапляли на півострів. Шляхів було 4. Перший – траса Сімферополь – Харків. Вони були одягнені в цивільний одяг, приїжджали рейсовими автобусами або легковими машинами. Другий метод – це пором, де були фото з БТР -72У, які виготовляються тільки в Росії. Вони рухалися трасою Керч – Феодосія”, – згадує Макарук.

Експерт наголосив, що цю техніку використовували тільки кадрові російські військові частини, це свідчить про те, що РФ здійснювала військовий злочин – анексію Криму.

За його словами, волонтери нині встановлюють номери цих БТРів.

“У Криму були “ввічливі люди”, на Донбасі – “зелені чоловічки”. Це все безлике. Коли ми опублікуємо імена, посади, військові звання – увесь світ дізнається про злочинців, котрі мають своє командування. Це дуже деморалізуючий фактор для нашого противника”, – вважає експерт.

Макарук розповів, як завозили російську військову техніку.

“Окрім порома техніка завозилася на кораблях Балтійського, Північного й Чорноморського флотів. Вони заходили в Севастополь, Феодосію. Також її постачали на захоплені аеродроми”, – пояснив він.

На кораблях і через захоплені аеродроми в Крим потрапляли й кадрові військові Росії.

Експерт додав, що окупантів направили захоплювати півострів двома групами.

“Перші 200 осіб – це були найбільш підготовлені та мотивовані за контрактом бійці. Класичний мотопіхотний підрозділ. Потім видали великий наказ. Росіяни зрозуміли, що впораються. Окрім цих військових, в окупації брали участь частини, які дислокувалися в Криму, а також працівники ГРУ“, – каже Макарук.

Спікер міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm розповів, що цю інформацію вже передали Міністерству юстиції України. Також ці матеріали повинні зацікавити СБУ та ЗСУ.

Нагадаємо, що РФ стягнула до окупованого Крим понад 30 тис. військових.

Джерело UATV
дата 13.11.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV