Рішення РНБО про е-декларування: в МЗС заявили, що загрози для безвізу немає (ВІДЕО)

Фото UATV

Міністр закордонних справ України заявив, що після рішень Ради національної безпеки і оборони питання тимчасового припинення безвізового режиму з Євросоюзом зняте з порядку денного. У той же час рішення Конституційного Суду України викликало міжнародний резонанс. В Україні воно спричинило протести під будівлею КСУ.

Глава офісу президента України Андрій Єрмак на зустрічі з послами країн “Великої сімки”, коментуючи скандальне рішення КСУ, відзначив, що для президента України позиція щодо боротьби з корупцією принципова. Він наголосив, що безперебійна робота Держреєстру Національного агентства з протидії корупції України (НАЗК) була відновлена. Продовжиться робота всіх антикорупційних органів нашої країни.

“Реальність така, що команда президента, президент і державні органи продовжують боротьбу з корупцією і з тими, хто стоїть за всіма цими процесами в Україні”, – сказав Андрій Єрмак.

Три дні тому КСУ визнав деякі положення антикорупційного законодавства неконституційними. Тим самим НАЗК позбулося повноважень перевіряти декларації чиновників. Виконуючи рішення Конституційного Суду України, НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Таким чином було заблоковане призначення держчиновників, у тому числі і переможців місцевих виборів. У свою чергу, Національне антикорупційне бюро також було змушене закрити 110 кримінальних проваджень.

“Президент в особі свого представника клопотав перед суддями Конституційного суду, щоб вони не ставили під сумнів легітимність цього рішення і взяли самовідвід. Але Конституційний Суд, незважаючи на очевидний факт конфлікту інтересів, відмовився задовольнити це клопотання. Судді самі повинні бути притягнені за цими статтями Кримінального кодексу до відповідальності. У власних інтересах прийняли рішення”, – зазначив глава НАЗК Олександр Новіков.

Після такого рішення КСУ глава Української держави Володимир Зеленський напередодні зібрав екстрене засідання Ради нацбезпеки і попросив правоохоронців розібратися в ситуації. Крім того, президент вніс до Верховної Ради законопроект, який передбачає позбавлення повноважень суддів Конституційного Суду. Документ уже зареєстрований на сайті парламенту.

Сьогодні кілька сотень активістів зібралися під будівлею КСУ. Вони вимагали скасувати скандальне рішення і відправити у відставку суддів. Мітингувальники з самого ранку заблокували вхід в будівлю Конституційного Суду, перекрили вулицю, кричали гасла, палили фаєри і кидали петарди.

Тим часом один з суддів КСУ вже подав у відставку. А ось главу суду Олександра Тупицького викликали на допит в Держбюро розслідувань. Проти нього також відкрили кримінальне провадження за статтею “держзрада”.

Читайте також: “Штучний конфлікт”: голова КСУ просить президента про зустріч

Прямий ефір