“Метро”: UATV запускає проект про маловідомі факти київської підземки

Фото Facebook КП “Київський метрополітен”

“Метро в звичайному житті у багатьох людей не викликає емоцій. Це – засіб пересування, щоб швидше “вскочити” і поїхати у своїх справах, – розповідає автор проекту Інна Бурцева. – Ми на каналі хочемо, щоб новий проект, перш за все, повернув глядачеві емоції. Наше завдання – залучити аудиторію, розповісти цікаві факти, історії про цей вид транспорту. До того ж, підземні шедеври української столиці поки що маловідомі”.

“Ми розповімо глядачам про кожну станцію метро. Можливо, це буде історія її будови, можливо – спогади людей про події, які відбувалися в їхньому житті в метро. Також знаходимо людей, які діляться своїми неймовірними спогадами: хтось проектував станції, хтось зустрів кохання всього свого життя в метро…”, – продовжує Інна Бурцева.

Цей проект орієнтований на іноземних туристів, але буде цікавий і українцям, які живуть за кордоном, – як можливість згадати Україну, Київ і нашу підземку.

“У Києві є станції, які дуже популярні серед мандрівників, – “Арсенальна”, “Золоті ворота” і т.д. Але є станції, які нічим не гірші, але вони не розкручені і про них мало хто знає”, – каже автор.
За її словами, проект торкнеться всіх ліній метро, всіх станцій, навіть тих, які ще тільки проектуються.

“Міфи, якими оповите наше київське метро, ми теж постараємося не упустити. Хочемо торкнутися секретних і раніше невідомих фактів, які стосуються нашого підземного міста. Це буде цікаво, однозначно”, – переконує Інна Бурцева.

Прем’єрний випуск познайомить глядачів із станцією метро “Дніпро”.

“Вирішили почати з цієї станції, тому що вона була першою пусковою. Вона – унікальна. Я не хочу розкривати всі секрети, але може хтось ще з киян старшого покоління пам’ятає, що коли не було метромосту, поїзд робив оборот. Це було революційне технічне рішення, на той момент в світі такого не будував ніхто. Поїзд під естакадою обертався навколо своєї осі і знову заїжджав в тунель, а висота там 6 метрів. Ми знайшли старожилів, розкопали старі документи. У нас буде прекрасний спікер, який був одним із перших машиністів метро. Йому зараз 92 роки і він дуже багато пам’ятає, і багато в чому нам допомагає”, – каже Інна.

Автор проекту підкреслила, що в створенні “Метро” допомагають усі, кому небайдужа історія підземного транспорту: “Це діаспоряни, блогери, співробітники “Київського метрополітену”. Я навіть не очікувала такої підтримки…”.

Новий проект “Метро” буде виходити на UATV з 5 квітня – англійською, російською та українською мовами.

Прямий ефір