Деякі українські банки вже дають іпотеку під 10%, – Зеленський

uatv
11.08.2020
Фото ОП

Одне з основних завдань нинішньої владної команди – іпотека в Україні під 10% річних і менше. 

Про це заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба глави держави.

“Ми боролися впродовж року. На це працював і уряд, і Офіс, і Національний банк, і інші банки. Нині є домовленості, і вони вже втілюються в життя, – зараз іпотека знижена, – наголосив Зеленський. – У деяких банках – іпотека під 10%“.

Президент переконаний, що українці повинні мати можливість придбати житло в кредит під доступні відсотки: хоча б 10% річних, тому що банківські ставки за іпотекою, які існували до цього часу, – просто непідйомні для багатьох родин.

“Є складнощі, пов’язані з обліковою ставкою Нацбанку та з інфляцією. Але всі ці складнощі – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і є приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%“, – резюмував президент.

Читайте також: Кредитування та іпотека: президент розповів, як зупинити відплив кадрів за кордон

За інформацією заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, за перший місяць роботи програми з надання доступної іпотеки для населення загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн (понад 200 іпотечних кредитів). А до кінця року іпотечний портфель банків може становити не менше 3 млрд грн.

“Проєкт з доступного іпотечного кредитування президент оголосив як пріоритетний на початку року, і нині це лише перші кроки. У програмі задіяні як державні, так і комерційні банки. Більшість із них запустила пілотний проєкт з 1 липня“, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, уряд та НБУ збільшують взаємодію для дешевшої іпотеки та кредитів для бізнесу.

Джерело UATV
дата 11.08.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×