“Український експорт на європейські ринки зріс на 30%”, – Хюг Мінгареллі

Фото UATV

За словами Посла Євросоюзу в Україні Хюга Мінгареллі, особливо значущими досягненнями останніх років стали реформування державного апарату та проведення судової реформи.

“Україна – це велика країна в центрі Європейського континенту. Це країна з висококваліфікованими кадрами, багаторічною традицією промислового виробництва та найкращими сільськогосподарськими угіддями в Європі, вона володіє фантастичним туристичним потенціалом і іншими цінними активами. Сьогодні ця країна здійснює важливі реформи з метою наблизитися до Євросоюзу в політичному й економічному аспектах”, – зазначив представник ЄС в Україні. Також посол схвально відгукнувся про трансформації в економічній сфері, а саме – реформи в банківському та енергетичному секторах.

Важливим для розвитку економічного потенціалу України та залучення європейських інвесторів стало підписання Угоди про асоціацію. За словами Посла ЄС, результати економічної частини цієї угоди вже позитивно позначаються на українському торговому сальдо: “Український експорт на європейські ринки зріс на 30%. Це значна цифра. Крім того, Зона вільної торгівлі сприяє інтеграції української економіки на єдиний ринок Євросоюзу. Це означає , що у українських компаній більше не буде перешкод для торгівлі, експорту, або інвестицій на цей ринок”. Як результат послідовної підтримки України, в Євросоюзі ще раз підтвердили намір надати макрофінансову допомогу в розмірі одного мільярда євро. “Зараз Європарламент і Європейська Рада розглядають цю пропозицію, тож ми сподіваємося на позитивне рішення в найближчі кілька місяців. Після цього Єврокомісія зможе провести переговори з українською владою щодо укладення меморандуму про взаєморозуміння, в якому будуть описані умови надання цієї макрофінансової допомоги”, – зазначив Хюг Мінгареллі.

Однак для подальшого розвитку відносин із Євросоюзом, Україні необхідно докласти більше зусиль у справі боротьби з корупцією та затвердження верховенства права. Одним із необхідних першочергових кроків у ЄС вважають створення антикорупційного суду: “Україна значно просунулася в боротьбі з корупцією за останні 4 роки. Було прийнято відповідне законодавство, створені нові інститути. Наприклад, Національне агентство з протидії корупції, Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). Таким чином, Україна запровадила нові органи для розслідування випадків корупції. Важливо також забезпечити винесення вироку винним, для цього й потрібно впровадити антикорупційний суд. Він буде розглядати всі випадки, виявлені НАБУ та САП”. Саме цей орган, за словами Хюга Мінгареллі, стане відсутньою ланкою в структурі антикорупційної структури.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір