Жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні, – Лещенко (ВІДЕО)

uatv
22.09.2020
Фото Укрінформ

Ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 року, буде консервативним – землі державної і комунальної власності не будуть об’єктом купівлі-продажу.

Про це в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом” розповів Роман Лещенко, голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

За його словами, фактично буде відкритий ринок земельних паїв – ідеться про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю.

Крім того, Лещенко повідомив, що в процесі реалізації конституційного права розпорядження землею померли понад мільйон людей, які не змогли ним скористатися.

“Ми даємо можливість громадянам України легально подарувати, продати земельну ділянку, земельний пай – без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні в розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження, що оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні”, – наголосив глава Госгеокадастра.

Читайте також: Незаконні схеми: Лещенко розповів про безкоштовну приватизацію землі (ВІДЕО)

Він спрогнозував, що вартість землі буде становити не менше 1 тисячі доларів за гектар. Однак чиновник закликає всіх українців не поспішати реалізовувати своє конституційне право розпорядження землею шляхом продажу, а здавати її в оренду.

“Не нижче однієї тисячі доларів коштуватиме гектар української землі, а ринкова вартість буде зростати щороку, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни – це 50% валютної виручки сьогодні і 20% – ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі буде зростати, і громадяни України, які не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід – він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щороку мінімум на 10 -15%, земля фактично буде краща, ніж будь-який депозит”, – зазначив Лещенко.

Водночас, за словами глави Госгеокадастра, питання продажу або приватизації державних земель, якими нині розпоряджаються Академія агарних наук, Міністерство АПК та інші відомства, перебуває в процесі обговорення.

У контексті земельної реформи розглядають два варіанти. Перший – ці землі передадуть до новоствореного Національне агентство з управління землями сільськогосподарського призначення. Вони продаватися не будуть, а тільки здаватися в оренду через прозорі аукціони, і дохід буде надходити до бюджету України.

Другий варіант, на думку Лещенка, більш ліберальний, – це повна приватизація цих земель у приватну власність, крім об’єктів критичної інфраструктури, наприклад, під енергетичними атомними блоками, військовими об’єктами і т.д.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що програму “Доступні кредити 5-7-9%” планується розширити на фермерів, які постраждали від посухи.

Джерело UATV
дата 22.09.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×