Зеленський та очільник ОБСЄ обговорили розширення мандата місії на Донбасі

uatv
20.01.2020
Фото ОП

Глава української держави Володимир Зеленський та діючий очільник ОБСЄ, прем’єрміністр і міністр європейських та закордонних справ Республіки Албанія Еді Рама обговорили під час зустрічі питання розширення мандата місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це повідомила пресслужба президента України, інформує UATV.

За словами Зеленського, важливо, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ працювала на Донбасі в режимі 24/7.

“Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія”, – наголосив президент.

Рама зазначив, що під час роботи у такому форматі можна буде отримувати більш достовірні дані спостереження. Також він додав, що Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ слід посилити.

Володимир Зеленський нагадав, що під час зустрічі у Нормандському форматі, яка відбулася 9 грудня в Парижі, сторони дійшли згоди в низці спільних рішень щодо роботи ОБСЄ, які можуть допомогти досягти миру на Донбасі. Серед них – цілодобова робота СММ ОБСЄ; збільшення кількості спостерігачів і на контрольованій Україною території, і в окупованих районах; доступ ОБСЄ на ділянки, де не відбулося розведення сил.

Нагадаємо, прем’єрміністр України Олексій Гончарук під час зустрічі з очільником ОБСЄ Еді Рамою підняв питання фінансування моніторингової місії у нашій державі для забезпечення цілодобового спостереження.

Джерело UATV
дата 20.01.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×