Загроза “Холодної війни”: чому погіршилися відносини США та Китаю на тлі пандемії (ВІДЕО)

uatv
01.06.2020
Скрін каналу “Дом”

Журналіст-міжнародник і китаєзнавець Олексій Коваль розповів, що не так зі статистикою кількості хворих на коронавірус в Китаї, а також про зростаюче протистояння між США і КНР на тлі пандемії COVID-19. Про це він повідомив в новій програмі “На самом деле: мир” з Тетяною Поповою на телеканалі “Дом”.

Ще в кінці січня мер міста Ухань зізнався, що влада дійсно вчасно не поінформували жителів міста, а також весь світ про поширення коронавірууа.

Держсекретар США Майк Помпео розкритикував дії Китаю по боротьбі зі спалахом COVID-19. Відносини між країнами різко погіршилися. Поки не можна говорити про повноцінну нову “Холодну війну”, але окремі її риси вже проявляються.

“Є певна процедура попередження ВООЗ. Китай попередив, коли зрозумів у себе величину небезпеки. Це було десь на початку січні. Спочатку багато хто не розумів масштаби пандемії. Пекін дійсно не відразу сказав про те, передається цей вірус до людини до людини. Але процедурні питання вони витримали”, – говорить експерт.

Коваль нагадав, що ще в січні Дональд Трамп писав в соцмережах про те, що КНР добре справляється з коронавірусом. Через три місяці, коли Америка стала однією з найбільш постраждалих країн від цієї хвороби, глава Білого дому кардинально поміняв свою думку.

За його словами, претензії до Китаю висунули Австралія, Нова Зеландія, Великобританія, ЄС – всі вони вимагають розслідування причин походження вірусу. Китайська позиція полягає в тому, що вони не заперечують проти розслідування, але вважають, що це повинні робити вчені, а не політики.

Коваль прокоментував чутки про штучне походження коронавірусу.

“Я не прихильник теорія змови, але вірусологічні лабораторії знаходяться в різних країнах світу, не тільки в Китаї. Більшість вчених зараз думають, що вірус все ж природний, Він мутував, але не був створений штучно. Це – не біологічна зброя. Чи могло це випадково статися в лабораторії? Я не виключаю”, – поділився роздумами журналіст.

Він підкреслив, що жодна з версій остаточно не підтверджена.

Раніше повідомлялося, що Трамп оголосив про розрив відносин США з ВООЗ. У свою чергу ЄС закликає Сполучені Штати переглянути рішення про розрив відносин із ВООЗ.

Джерело UATV
дата 01.06.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV