За час окупації Крим залишили понад 48 тис. громадян, – Офіс генпрокурора

uatv
19.05.2020
Фото КримЅОЅ

Починаючи з російського вторгнення у Крим, з 2014 року, понад 48 тисяч людей були змушені виїхати з окупованої території півострова.

Такі дані навів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

“Історія на окупованому півострові повторюється. Російська окупаційна влада продовжує переслідування кримськотатарського народу через релігійні переконання та незгоду з окупацією. Нестерпні умови проживання, численні незаконні обшуки, затримання, позбавлення волі змушують корінний народ півострова залишати Крим, – зазначив він. – Понад 48 тисяч громадян змушені були залишити окуповану територію Криму та переїхати на підконтрольну уряду України територію”.

За словами Мамедова, Росія здійснює активну колонізацію території півострова: за час окупації країна-агресор прямо або опосередковано перемістила майже 73 тис. своїх громадян на захоплену територію півострова.

На початку 2020 року прокуратура АР Крим разом з правозахисною громадською організацією “Регіональний центр прав людини” направила сьоме інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо примусового переміщення населення Криму.

Читайте також:  В ОП створять робочу групу з вирішення проблем кримськотатарського народу

В Офісі генпрокурора наголосили, що грубим порушенням міжнародного гуманітарного права нададуть належну правову оцінку.

Нагадаємо, Кислиця закликав ООН визнати міжнародним злочином депортацію кримських татар.

Джерело UATV
дата 19.05.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×