“Європа – це насамперед спосіб мислення”, – Володимир Зеленський

uatv
16.05.2020
Фото ОП

Фраза “Україна – це Європа” повинна стати частиною нашої свідомості, а не формальним гаслом, яке ми згадуємо раз на рік.

На цьому наголосив глава української держави Володимир Зеленський у привітанні до Дня Європи, який відзначається в Україні сьогодні, 15 травня, повідомляє UATV.

“Я завжди казав, що Європа – це насамперед спосіб мислення. Європа починається з кожного з нас. З кожного громадянина. З дотримання законів, сплати податків, захисту демократичних цінностей та громадянського суспільства, вільного волевиявлення, свободи слова, думки та віросповідання, рівності та поваги. З “алергії” на те, щоб брати чи давати хабарі, з правильно запаркованого авто та недопалка, викинутого в смітник. Давайте робити так, щоб День Європи був у нас кожного дня”, – зазначив Володимир Зеленський.

Президент нагадав, що цього року у Європі відзначали 70-річчя проголошення Декларації Шумана, з якої фактично почав свій відлік Європейський Союз. Глава держави звернув увагу, що на сьогодні ще й досі залишаються актуальними слова Робера Шумана, який казав: “Європа не буде побудована одразу або за єдиним планом”.

“Побудова об’єднаної, квітучої та успішної Європи триває. Для мене очевидно, що цей процес не може вважатися завершеним без України. Віримо, що цей день обов’язково настане, і наша держава буде повноправною частиною європейської родини!”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають День Європи. Згідно з указом президента від 19 квітня 2003 року “Про День Європи”, у нашій державі свято відзначається у третю суботу травня.

При цьому Рада Європи відзначає це свято 5 травня, а Європейський Союз – 9 травня.

Читайте також: Подолання наслідків пандемії: Європарламент схвалив виділення Україні 1,2 млрд євро позики

Джерело UATV
дата 16.05.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×