ЄС закликає до проведення нових вільних виборів у Білорусі

uatv
24.09.2020
Фото Укрінформ

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив про невизнання Євросоюзом легітимності президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це йдеться у відповідній заяві, опублікованій на сайті Європейської Ради, інформує UATV.

У документі наголошується, що президентські вибори в Білорусі 9 серпня не були ані вільними, ані чесними.

“Європейський Союз не визнає їхній сфальсифікований результат. Відповідно, так звана інавгурація 23 вересня 2020 року та новий мандат, на який претендує Олександр Лукашенко, не мають жодної демократичної легітимності”, – йдеться у заяві.

Також зазначається, що ця інавгурація прямо суперечить волі значної частини білоруського населення, що виражається в численних акціях протесту після виборів. Окрім цього, вона поглиблює політичну кризу в Білорусі.

“Позиція Європейського Союзу чітка: громадяни Білорусі заслуговують на право бути представленими тими, кого вони вільно обирають на прозорих та надійних виборах. Ми вражені та зворушені мужністю народу Білорусі, який продовжує мирно виступати за демократію та за власні фундаментальні права, незважаючи на жорстокі репресії з боку білоруської влади. Ми солідарні з ними та повністю підтримуємо їхнє демократичне право обрати президента шляхом нових вільних та справедливих виборів під наглядом ОБСЄ/БДІПЛ”, – наголошується у заяві.

В ЄС сподіваються, що білоруська влада утримається від будь-яких подальших репресій та насильства, спрямованих проти білоруського народу, і негайно і безумовно звільнить усіх затриманих, включаючи політичних в’язнів.

Нагадаємо, що Україна не визнає легітимною інавгурацію Олександра Лукашенка та його повноваження як президента Білорусі.

МЗС проведе термінові консультації для визначення позиції України через інавгурацію Лукашенка.

Джерело UATV
дата 24.09.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×