ВР закликала Білорусь провести нові демократичні вибори: заява

uatv
15.09.2020
Фото Укрінформ

Верховна Рада України ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі.

Про це інформує UATV.

За відповідне рішення проголосували 228 народних депутатів, проти виступили 28, утримався 21 нардеп.

Депутати переконані, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян. Також парламентарі засудили застосування сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

“Вибори президента Білорусі відбулися з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців. Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях, порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі”, – сказано у заяві.

Нардепи запевнили, що поважають суверенітет цієї країни, але стурбовані намірами залучити сили РФ для врегулювання ситуації в Білорусі. Такий крок буде вважатися прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України.

Парламент вважає одним зі шляхів вирішення кризової ситуації в сусідній країні проведення нових демократичних виборів за участю міжнародних спостерігачів і провідних європейських інституцій.

Читайте такожПутін може використати Білорусь, щоб зайти в міжнародний простір, – політолог.

Нагадаємо, раніше ЄС, США, Велика Британія і Швейцарія закликали Білорусь припинити репресії.

Джерело UATV
дата 15.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×