ВР ухвалила закон про ринок землі: які зміни передбачаються

uatv
31.03.2020
Фото UATV

Депутати ВР під час позачергового засідання ухвалили закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення“.

Про це повідомляє UATV з посиланням на сайт парламенту.

За законопроєкт №2178-10 віддали голоси 259 народних депутатів.

Нагадаємо, ВР розпочала розглядати законопроєкт у пленарному режимі в другому читанні ще 6 лютого. Проте розгляд поправок затягнувся, адже їх було понад чотири тисячі.

Згідно із законом, ринок землі в Україні вводиться з 1 липня 2021 року.

Під час розгляду поправок було визначено, що громадяни України можуть набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. При цьому фізичні особи можуть купувати землю лише після 2024-го року, їм буде дозволено придбати до 10 тисяч гектарів в одні руки.

Рішення, чи дозволяти продаж землі іноземцям, може бути прийняте тільки на Всеукраїнському референдумі. Проте незалежно від того, яке рішення приймуть на референдумі, заборонено набуття права власності на землю юридичними особами, громадянами держави, визнаної Україною державою-агресором.

Також не дозволяється продавати комунальні та державні землі. Державні землі передадуть у розпорядження громад, які зможуть віддавати їх в оренду.

Під час голосування у сесійній залі був присутній президент України Володимир Зеленський. Раніше перед голосуванням він закликав нардепів ухвалити законопроєкти про обіг земель сільськогосподарського призначення і про банківську систему, які, за його словами, необхідні для продовження співпраці з МВФ.

Нагадаємо, парламент вчора, 30 березня, призначив Марченка міністром фінансів, а Степанова – главою МОЗ.

Джерело UATV
дата 31.03.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV