Впровадження реформ: які нововведення чекають на Україну в 2020 році (ВІДЕО)

Скрін з відео

Мир та реформи, економічне зростання та боротьба з корупцією – пріоритетні завдання для 2020 року. Крім цього, планують продовжити реформування податкової та митної служб, запустити земельний ринок в Україні та завершити реформу децентралізації. Очікують новації і пенсійну та медичну реформи.

Головною для країни залишається антикорупційна реформа. Адже без її ефективного впровадження всі зусилля будуть приречені на поразку. В активній фазі з часів Революції Гідності перебуває судова реформа. Її ключові елементи – відновлення довіри до системи та підвищення авторитету суддів.

Довіра – це один із індикаторів того, чи ефективно працює система. Ми бачимо, що довіра до судів останнім часом тримається на дуже низькому рівні, у порівнянні з іншими державними інституціями, на відміну від багатьох країн Європи, – говорить експерт з питань судової реформи, член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда. – Рівень довіри до судів там значно вищий, ніж до політичних органів, таких як парламент і уряд. В Україні зазвичай це навпаки”.

З одного боку, Україна зараз має добудовувати те, чого нам не вистачає: посадову систему, демократичні інститути та Виборчий кодекс, упевнений Ігор Бураковський. А з іншого боку, ми маємо вирішувати й глобальні питання, що підіймають в усьому світі, як, наприклад, пенсійна система.

“Наразі держави борються за гроші, які є у світі і, очевидно, Україна має бути ефективним борцем і гравцем на цьому висококонкурентному ринку”, – впевнений Бураковський.

Один з головних активів України – земля. Тому земельна реформа є необхідною як для держави, так і для громадянського суспільства. Зміни в законодавстві дозволять ефективніше використовувати земельні ресурси, а відкритий ринок землі унеможливить рейдерство та сприятиме наповненню земельного кадастру.

У 2020 році всі шанси на продовження має й реформа державної служби. У 10 міністерствах та трьох відомствах уже створили підрозділи та директорати. Однак, аби впроваджувати зміни, державі потрібні досвідчені кадри та чіткий план покрокових дій.

“Мають залишатися держслужбовці, які пам’ятають логіку, знають концепцію реформ і успішно їх продовжуватимуть, – говорить Юлія Кириченко, експертка Центру політико-правових реформ. – Звісно, треба запроваджувати нові реформи, які влада анонсувала. Але не можна припинити все, що було розпочато”.

Наступний рік буде роком виважених та відповідальних рішень, підсумовують експерти. Крім боротьби з корупцією, важливими у 2020 році українці вважають реформи у сфері охорони здоров’я, судової системи, земельну реформу та реформу децентралізації. Адже усі вони сприятимуть ефективному розвитку держави.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямой эфир