В Україні запустили систему автофіксації дорожніх порушень: запрацювали перші 50 камер

Фото з сайта unn.com.ua

Перші 50 камер для автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху запрацювали від сьогодні, 1 червня, у Києві та Київській області.

Про старт роботи системи раніше повідомляла пресслужба Міністерства внутрішніх справ, інформує UATV.

Камери були встановлені у місцях, де відбувалося найбільше ДТП з важкими наслідками. У подальшому їх поступово встановлюватимуть по всій Україні. При цьому на автомагістралях їх встановлюватимуть за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів. Місця погоджуватимуть із Департаментом патрульної поліції України.

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, запуск автоматичної фіксації порушень ПДР має за мету суттєво зменшити загибель і травмування українців на дорогах, а не збільшити кількість стягнених із порушників штрафів. Він нагадав, що за час незалежності у нашій державі в ДТП загинули 175 216 осіб.

“Поїздка з дому на роботу і назад не має закінчуватися травмами чи загибеллю. Нагадаю, що з 1991 року, з часів незалежності, на автошляхах України загинули 175 216 осіб. З них приблизно 40% смертельних ДТП викликані саме перевищенням швидкості”, – наголосив Геращенко.

Також заступник міністра внутрішніх справ додав, що спочатку в автоматичному режимі фіксуватимуться лише факти перевищення швидкості.

“Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати й інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також встановленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху”, – розповів він.

Заступник міністра пізніше зазначив, що може бути багато незадоволених серед водіїв, які звикли “спішити на дорогах”.

“Передбачаю, що буде дуже багато незадоволених серед тих, хто звик ризикувати зайвий раз і залишався безкарним. Але кожен раз, коли ви розганяєтеся містом, намагаєтеся встигнути проїхати на жовтий сигнал світлофора або просто не знижуєте швидкість перед перехрестям – ви створюєте загрозу життю собі, своїм пасажирам і оточуючим”, – написав він у Facebook.

Геращенко висловив сподівання, що вдасться домогтися зниження смертності на українських дорогах вдвічі упродовж найближчих 5 років.

“Справжня перемога над смертельними ДТП можлива лише в разі наведення тотального порядку з дорожньою інфраструктурою, з жорстким контролем за невидачею водійських прав тим, хто їх не гідний і, нарешті, прищеплення поваги до учасників руху зі шкільної лави”, – зазначив заступник міністра.

Як повідомив сьогодні Антон Геращенко у Facebook, встановлені камери вже зафіксували першого порушника. Ним став водій автомобіля Audi Q7. Транспортний засіб рухався по Чоколівському бульвару в Києві о 00:01 зі швидкістю 75 кілометрів на годину при дозволеному швидкісному режимі на цій магістралі до 70 кілометрів на годину.

https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/2998986920188135

Раніше повідомлялося, що на дорогах України минулого року загинули майже 3500 людей.

Читайте також: В Україні з 1 червня частково відновлять рух приміських поїздів

Прямой эфир