В Україні стартував проєкт “ІSOLATED” для допомоги вимушено ізольованим людям

uatv
16.10.2020
Фото Facebook Isolated

Національний проєкт допомоги людям у вимушеній ізоляції “ІSOLATED/ІЗОЛЬОВАНІ” розпочав співпрацю з Міністерством охорони здоров’я.

Метою проєкту є нагадування про те, що ізольовані люди живуть поруч і потребують нашої допомоги, особливо в часи пандемії COVID-19.

Головна ідея та ціль ініціативи – зробити українців постійно уважними один до одного, починаючи з людей, які перебувають у вимушеній ізоляції, і показати новий сенс благодійності: увага та допомога дають нам відчуття єдності, що допомагає долати будь-які життєві обставин.

Особливу увагу буде приділено трьом категоріям (безумовно, їх більше): хворі самотні люди похилого віку, діти-сироти і сім’ї у складних життєвих обставинах, через які у них можуть забрати дітей в інтернати, люди з інвалідністю.

На сайті проєкту www.isolated.com.ua запропонований ряд простих дій, що може зробити кожен. Перший крок – роздрукувати та наклеїти у своєму під’їзді плакат, що допоможе організувати сусідів для допомоги тим, хто цього потребує.

На плакаті є окремі поля, щоб вписати контакти тих, кому потрібна допомога, і тих, у кого є можливість і бажання приєднатися. Ініціатива пропонує два види допомоги: нематеріальна і матеріальна. Перша включає повсякденні речі: просто поспілкуватися, допомогти спуститися або піднятися на поверх, прогулятися у дворі, допомогти по дому, і друга – матеріальна: купити необхідні продукти і ліки, забезпечити засобами комунікації, підключити інтернет, викликати кваліфікованого фахівця для лікування або проведення процедур.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, важливим є якісне інформування громадян щодо запобігання рівня захворюваності та допомога тим, хто опинився зараз у тяжких життєвих обставинах.

“Одним із важливих напрямів нашої діяльності на сьогодні є запобігання факторам ризику, що збільшують вірогідність COVID-19. Саме тому МОЗ звертається з проханням до закладів охорони здоров’я поширити інформаційні плакати з закликом допомогти сусідам і всім тим, хто поруч і потребує допомоги”, – говорить заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

За його словами, така ініціатива є напрочуд важливою та має бути поширена по всій України

“Наша роль – в активації гену уваги українців один до одного, надто в таких непростих обставинах, в яких опинилася країна й світ. Водночас, як говорить гасло проєкту “ІSOLATED/ІЗОЛЬОВАНИХ”, – “Ми вийдемо – вони залишаться”. Дякуємо МОЗ України за співпрацю, разом ми спричинимо більшу інформаційну хвилю. Зробимо такий собі інформаційний флешмоб, аби якомога більше українців змогли долучитися до процесу допомоги іншим. Це і буде один із виявів нашої єдності”, – підсумовує Кирило Терещенко, власник креативного агентства MAKE SENSE, що є організатором проєкту.

Нагадаємо, що Кабмін опублікував постанову про продовження карантину. Також уряд надав рекомендації школам та ЗВО.

Джерело UATV
дата 16.10.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×