Уряд передасть до ВР законопроєкт про збільшення штрафів за випалювання сухостою, – Шмигаль

Фото з сайта kmu.gov.ua

Кабінет міністрів пропонує збільшити штрафи за спалювання сухої трави, адже часто такі дії можуть призводити до сильних пожеж.

Про це повідомив прем’єрміністр України Денис Шмигаль у Telegram, інформує UATV.

“Міністерство юстиції за моїм дорученням уже розробило законопроєкт, який суттєво збільшує штрафи за випалювання сухостою. Уряд його підтримав і незабаром передасть на розгляд до Верховної Ради”, – зазначив глава уряду.

Шмигаль наголосив, що Кабмін контролює ситуацію із пожежами у зоні відчуження та в регіонах держави. До гасіння пожеж залучено 380 осіб та 100 одиниць техніки, серед яких три літаки і два вертольоти.

Прем’єрміністр нагадав, що раніше дав доручення запровадити посилений дозиметричний контроль на місці гасіння пожежі у Чорнобильській зоні відчуження. Також ДСНС та органи місцевої влади повинні встановити цілодобовий моніторинг у природних екосистемах, щоб не допустити поширення пожеж, а ОДА і КМДА мають заборонити розводити вогнища у лісових масивах і випалювати суху рослинність та сміття.

У своєму зверненні, яке було оприлюднене сьогодні, 10 квітня, президент України Володимир Зеленський підтримав збільшення штрафів за спалювання сухостою. Він звернувся до українців, які спалюють суху траву, чим спричиняють сильні пожежі.

“Я розповім, що таке ваше “байдуже” в цифрах. У цьому році кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася на 30%, – зазначив Володимир Зеленський. – Ваше “байдуже” – це пожежі на території у 20 тисяч гектарів. Це в чотири рази більше пожеж в українських лісах. Через ваше “байдуже” цілодобовим гасінням пожеж займається три з половиною тисячі людей та тисяча одиниць техніки ДСНС. Результати вашого “байдуже” були помітні навіть із супутників НАСА. Я вітаю рішення про збільшення штрафів за спалювання сухостою до шести тисяч гривень“.

Водночас президент наголосив, що пропонує парламенту подумати про можливість більш жорсткого кримінального покарання за такі дії.

Як повідомили у ДСНС, станом на вечір 10 квітня у Зоні відчуження продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв. Там досі окремими осередками горять трав’яний настил, очерет та лісова підстилка. При цьому радіаційний фон як у Києві та Київській області, так і на місці пожежі залишається у межах норми.

Фото ДСНС

Пожежа у Чорнобильській зоні спалахнула ще 4 квітня. Пізніше повідомлялося, що поліція затримала підозрюваного. Як пояснив затриманий 27-річний житель села Рагівка правоохоронцям, він задля забави в трьох місцях підпалив сміття та траву, після чого вогонь вітром перекинуло далі.

Прямой эфир