Україна закликала генсека ООН засудити візит Путіна в окупований Крим

uatv
18.03.2020
Фото Укрінформ

Україна закликала генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй і держав-членів засудити незаконний візит до окупованого Криму президента РФ Володимир Путіна. Поїздка лідера країни-агресора розпочалася сьогодні, 18 березня.

Про це розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.

“Візит Путіна в тимчасово окупований Крим, який не був узгоджений із українською владою, є грубим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України, статуту ООН та резолюцій Генеральної асамблеї”, – цитує видання слова дипломата.

Кислиця наголосив, що статус Криму, який був закріплений Конституцією України і визнаний міжнародною спільнотою, Москва не зможе змінити за допомогою поїздок на півострів російського керівництва чи будівництва так званого “кримського мосту”.

Також український дипломат додав: оскільки РФ окупувала Крим, вона повинна підтримувати стандарти охорони здоров’я і забезпечувати медичний захист для населення. Такі норми регулюються IV Женевською конвенцією.

“Очікуємо, що російська влада поінформує Україну та міжнародне співтовариство про заходи, які вона вживає для захисту кримчан від пандемії коронавірусу Covid-19”, – додав він.

МЗС уже передало ноту протесту російському зовнішньополітичному відомству у зв’язку з візитом Володимира Путіна до АР Крим. Про це повідомляється на сайті відомства.

“Україна вважає цей візит, як і усі попередні неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація”, – зазначили у міністерстві.

Читайте також: “Окупація Криму – виклик міжнародній безпеці”: Жозеп Боррель виступив із заявою

Джерело Укрінформ
дата 18.03.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV