Зима вносить корективи в роботу фахівців, які проводять розмінування територій України — деталі

Иллюстративное фото: armyinform.com.ua

Наразі роботи з гуманітарного розмінування, як-от очищення або технічне обстеження, не проводять, оскільки їх неможливо виконувати через мінусові температури та сніг, що випав на частині територій. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.

“Розмінування за стандартними операційними процедурами не проводиться в зимовий час. На цей момент в основному акцентується увага на першому етапі — нетехнічному обстеженні територій іншими методами — збір інформації щодо забруднення, або, навпаки, спростування того, що якась ділянка небезпечна”, — повідомив він.

Пістрюга зазначив, що коли ґрунт замерзлий, чутливість металодетекторів недостатня, можна пропустити міни.

“Це ускладнює загальну ситуацію, тому що в Україні клімат, скажімо так, не найсприятливіший для гуманітарного розмінування. У літню пору, природно, ми активно проводимо розмінування, але буває, що понад половина ресурсів іде на те, щоб прибрати рослинність, і після цього вже проводиться безпосередньо пошук”, — пояснив експерт.

Читайте також: Робота-сапера створили запорізькі інженери: які завдання виконуватиме техніка (ВІДЕО)

Нагадаємо, Херсонська область залишається одним із найбільш замінованих регіонів України. Сапери та вибухотехніки не припиняють розмінування ні на день. Уже очистили майже 20% звільненого правобережжя.

Прямий ефір