Ситуація навколо конфіскації заморожених активів РФ і передачі їх на потреби України, яку обговорювали від початку повномасштабного вторгнення, виходить на фінішну пряму. Просувається вона не швидко, але йде правильним, юридично обґрунтованим шляхом. Про це сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.
“Потрібно зазначити, що проєкт резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо необхідності передачі на відновлення України російських активів, був ухвалений ще в січні поточного року. А зараз [16 квітня] була ухвалена сама резолюція. Також на початку квітня запрацював міжнародний Реєстр збитків. Усе це свідчить, що ситуація зрушила з мертвої точки і виходить на фінішну пряму. Такий тривалий шлях обґрунтований своїми причинами — весь цей час велася активна юридична робота, ухвалювали політичні рішення, щоб питання [щодо конфіскації росактивів] вирішилося на користь України”, — прокоментував політолог.
Левусь також додав, що перед тим, як Україна отримає російські активи, має пройти ще два підготовчі етапи.
“Перший — це арешт російських коштів. Другий — безпосередня конфіскація цих грошей. Тільки після цього міжнародне співтовариство зможе передати російські активи Україні”, — уточнив експерт.
Він зазначив, що згідно з ухваленою ПАРЄ резолюцією, конфіскації підлягають надприбутки від заморожених російських активів у Європі. Саме з цих доходів буде виділятися окрема сума на допомогу Україні.
“Рішення ПАРЄ — це політичне рішення. Звичайно, ПАРЄ — це орган, який лише виносить рекомендації [для інших країн]. Але я думаю, що рішення про те, що Росія повинна заплатити [за завдані Україні збитки] — уже показове”, — резюмував Левусь.
Читайте також: Конфіскація держактивів РФ і використання їх на відновлення України: який механізм запропонували в ПАРЄ (ВІДЕО)
Нагадаємо, ПАРЄ 16 квітня ухвалила резолюцію про підтримку відновлення України за рахунок активів Російської Федерації.
Читайте також: Не на зброю, а на відновлення: як у ПАРЄ ухвалювали історичну для України резолюцію — включення зі Страсбурга (ВІДЕО)