ЗСУ дають гідну відсіч російським окупантам на всіх напрямках — ситуація на фронтах

Бійці ЗСУ. Фото: gettyimages.com

Російські окупанти намагаються оточити Бахмут на Донеччині. Невеликі штурмові групи по 15-20 людей намагаються прорватися в глиб українських позицій. Про це у своєму щоденному зведенні повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни. Російські пропагандисти тим часом заявляють, що ведуть успішний наступ у напрямку Артемівська, — так вони називають Бахмут, інформує FREEДОМ.

Бої за Бахмут тривають ось уже кілька місяців, вони почалися наприкінці весни – на початку літа, після того, як українські війська вийшли з Попасної, Лисичанська та Сєвєродонецька. Проте в останні тижні бойові дії стали ще інтенсивнішими, зазначають українські військовослужбовці.

“Йде така тактика: не можемо прорватися — все рівнятимемо із землею. Менше, ніж 120-й міномет, по нам нічого не працювало”, — каже боєць бригади швидкого реагування Національної гвардії України з позивним “Бордюр”.

Попри сильний опір Збройних сил України, росіяни хочуть захопити Бахмут усіма можливими силами. Так вони матимуть змогу продемонструвати хоч якийсь успіх, вважає українське військове командування.

“У воєнному плані Бахмут не має стратегічного значення. Але разом з цим він має психологічне значення, бо після низки втрат, які ворог зазнав у Херсоні, Херсонській області, а перед цим була Харківська область, Лиман, для них це буде символічно. Тому Росія намагається будь-яким способом захопити місто, прорвати оборону і таким чином мотивувати свій особовий склад, підняти рівень його морально-психологічного стану”, — пояснив ситуацію командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський в ефірі українського національного телемарафону.

При цьому захоплення Бахмута важливе не лише для підняття морального духу, а й для просування вглиб Донецької області, якщо це ще залишається в планах, кажуть військові експерти.

“Для них дуже важливий хоча б Бахмут у перспективі подальшого просування, якщо будуть плани щодо подальшої окупації України, особливо після того, як вони ганебно втратили Харківську область, район Ізюма. Раніше у них район Ізюма був основним плацдармом для концентрації сил та коштів, які будуть спрямовані на Слов’янськ і Краматорськ, тепер у них у цьому плані втрачені будь-які надії, але залишається надія, що вони зможуть захопити Бахмут, але знову ж таки тих сил і засобів недостатньо для такого роду операції”, — вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

За інформацією українських військових, призначалося вже щонайменше шість дат, коли російські окупанти мали зайняти місто, але щоразу воїни української армії успішно зривали ці плани. І, як кажуть самі бійці, росіяни, окрім того, що зазнають величезних втрат, демонструють дуже слабку військову підготовку.

“У них навіть снайпера мають такий рівень підготовки: вони в “кікіморах” лазять містом, заходять у будівлю, я дивлюся в оптику — переді мною просто в будівлі кущ”, — розповідає боєць бригади швидкого реагування Національної гвардії України із позивним “Бордюр”.

Українські військовослужбовці, навпаки, у рекордні терміни освоюють західне озброєння та демонструють перемоги на полі бою. Одна з найзначніших останнім часом — це звільнення Херсона від російської окупації. Місто місяць, як повернулося під контроль України. Місцеві жителі вдячні військовим та бажають їм звільнити й інші захоплені території.

“Україна переможе і все це переживе. Все буде Україна! Все буде добре, наші переможуть! ЗСУ – тільки вперед, і нехай тиснуть цих гадів за все!” — зауважила мешканка Херсона Інна Сидорчук.

Українці з початку повномасштабного російського вторгнення підтримують Збройні сили як ніколи раніше. 96% довіряють їм повністю чи частково. Це дані соцопитування “Центру Разумкова” за жовтень. Цікаво, що два роки тому рівень довіри населення до армії був на рівні 70%. А нинішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний цього року увійшов до ТОП-10 найвидатніших українців усіх часів. Список оприлюднив соціологічний гурт “Рейтинг”. Найвидатнішим українцем, згідно з опитуваннями, став письменник Тарас Шевченко, а на другому місці — президент Володимир Зеленський.

Читайте також: “Космічний десант на тлі російських бомжів”: експерти оцінили, як змінилися ЗСУ з 2014 року порівняно з армією РФ

Прямий ефір