На Херсонщині звільнили понад 90 населених пунктів, в яких проживає близько 12 тис. людей. Наразі влада відновлює роботу на місцях, тривають стабілізаційні заходи. Але повертатися до більшості зі звільнених населених пунктів регіону поки що зарано. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
За словами Гуменюк, на деокупованій території пошкоджено комунікації, газо- та водопроводи, інфраструктурні об’єкти.
“Ступінь руйнування дуже яскраво виражена майже в усіх деокупованих населених пунктах. Це від 40 до 80% пошкодження загалом кожного з них. Туди входить і інфраструктура, і комунікації, і теплотраси, і електромережі, і газопостачання, і водопроводи, тобто всі блага цивілізації. Навіть самі будівлі у багатьох населених пунктах зруйновано аж до 80%. Тому ми говоримо про те, що повертатися з евакуації, якщо люди там перебували, ще зарано”, — зазначила Гуменюк.
На звільненій території наразі проводять розмінування, зняття розтяжок, перевірки на можливі залишки диверсійних груп, які могли залишатись із розряду тих колаборантів, які співпрацювали з окупаційною владою.
“Проводиться дуже багато заходів щодо виявлення ознак злочинів, які були скоєні окупаційною владою на цій території. У багатьох населених пунктах стабілізаційні заходи, їхня основна активна фаза, вже завершені і є можливість повернутися. Але в більшості все-таки небажано, оскільки попереду похолодання, зима, а блага цивілізації будуть недоступними”, — пояснила начальниця пресцентру.
Крім того, за її словами, російські війська не припиняють обстріли цих населених пунктів.
“Обстріл ще надто щільний, надто потужний, оскільки ворог намагається таким чином переконувати населення, що звільнення Силами оборони півдня не принесло полегшення та радикальних змін у тій ситуації, в якій люди перебували”, — резюмувала Гуменюк.
Читайте також: Контрнаступ ЗСУ на Херсон: коли на нього чекати і чи відступить Росія?