Рішення Кабінету міністрів знизити тариф на електроенергію до 1,44 грн за кВт не зашкодить перемовинам України з Міжнародним валютним фондом. Негативної комунікації від МВФ не надходило і не очікується в майбутньому.
Про це повідомляє UA з посиланням на інтерв’ю міністра фінансів Сергія Марченка для Інтерфакс-Україна.
На думку міністра, такий крок як зниження тарифів знаходиться в рамках зобов’язань України за програмою stand-by з МВФ за умови, що він не становить фіскальних ризиків для бюджету.
“Я не бачу підстав, чому це рішення має вплинути на переговори. Наша програма, за великим рахунком, не фокусується на підвищенні чи зниженні тарифів. Ці тарифні історії цікаві з точки зору фіскальних ризиків”, – пояснив Марченко.
Міністр зазначив, що тарифи – це справа Міненерго, тому саме вони спілкуються з Фондом.
Міністр наголосив, що основне завдання на сьогодні – збалансувати енергоринок, і Міненерго несе ризики та відповідальність за зниження тарифів. Водночас якщо “Енергоатом” та “Укргідроенерго” пішли на це зниження, значить, вони прорахували ці ризики. Тому, що бюджет України не дотуватиме ці компанії.
Нагадаємо, тариф на електроенергію в розмірі 1,44 грн при споживанні 250 кВт на місяць діятиме з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року включно. Для гуртожитків переселенців буде застосовуватися знижений тариф.
Раніше повідомлялось, що за ініціативи президента Володимира Зеленського тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт-год, будуть знижені до 1,44 грн за кВт (з нинішніх 1,68 грн).