Знищення 7 російських літаків стало результатом роботи “блукаючого” Patriot — подробиці від Ступака

Винищувач Су-34. Фото: online.ua

Знищені сім російських літаків — це результат роботи “блукаючого” Patriot Сил оборони України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

За його словами, збиття семи російських бойових літаків стало українською відповіддю на активне використання армією РФ керованих авіаційних бомб.

“Використання цих керованих авіаційних бомб, на жаль, ефективне. Саме ось цією складовою прогризалася українська оборона, як консервним ножем, в Авдіївці: руйнувалися укріплення, фортифікаційні споруди, тому що 200-кілограмова бомба або півторатонна бомба, як не крути, робить результат. І були моменти, коли в день по українських позиціях прилітали 50-60 таких бомб саме з використанням авіації”, — сказав військовий аналітик.

Ступак наголосив, що йдеться про відповідь “блукаючого” Patriot, який, найімовірніше, був наданий Україні безпосередньо Німеччиною.

“І ми шалено вдячні уряду Німеччини за те, що дали нам таку можливість збивати російську авіаційну техніку, яка перебуває далеко за лінією розмежування. Це не те, що воно летіло вздовж лінії фронту, його зачепили, цей літак, а на багато десятків кілометрів у глибину. Називали таку цифру, що до 100 кілометрів у глибину перебувала ця авіаційна техніка, там її діставали. І я впевнений, що це не останній літак. Можливо, навіть цього тижня будуть ще якісь влучання”, — сказав він. 

Військовий аналітик зазначив, що розрахунок Patriot не перебуває постійно на якійсь певній локації, а постійно переміщується. Через це для російських окупантів стало ідеєю фікс виявити місцеперебування цього розрахунку й ліквідувати його.

“Дуже багато головного болю, дуже багато техніки пошкодженої, знищеної, тому вони зараз спрямували всі свої зусилля на виявлення та знищення цього розрахунку”, — сказав Ступак.

Читайте також: ЗСУ збили ще один російський винищувач Су-34 — втрати РФ оновив Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, сім російських бойових літаків за тиждень збито в небі над Україною. Це не перші виняткові результати українських Сил оборони. У січні протягом трьох днів ЗСУ збили чотири російські Су-34, які вважаються найкращими винищувачами-бомбардувальниками ВПС РФ.

Прямий ефір