Зло отримає гідну відсіч: союзники Києва протидіють співпраці РФ і КНДР (ВІДЕО)

Прапори Росії та Північної Кореї. Фото: РИА Новости

Росія налагоджує відносини з Північною Кореєю — Путін готує візит до Пхеньяна. Тим часом союзники Києва протидіють співпраці двох диктатур — Лондон запровадив санкції щодо трьох компаній і однієї фізичної особи, які сприяли торгівлі зброєю між КНДР і Росією, інформує FREEДOM.

КНДР — найбільший постачальник озброєння в Росію, вважають аналітики. Про активізацію торгівлі між Москвою та Пхеньяном західні спецслужби заговорили після зустрічі Путіна та Кім Чен Ина в середині вересня 2023 року. Тоді на космодромі в Амурській області лідер Північної Кореї висловив зацікавленість у напрацюваннях російської військово-космічної галузі та вкотре підтримав війну Росії проти України. А вже в листопаді південнокорейська розвідка повідомила, що Пхеньян передав Москві понад мільйон артилерійських снарядів. Утім, Пхеньян досі заперечує військову співпрацю з Росією. Цього разу — зі спростуванням виступила найвпливовіша жінка Північної Кореї та за сумісництвом сестра Кім Чен Ина.

“Ми вже неодноразово заявляли, що чутки про збройові оборудки між КНДР і Росією виткані з забобонів і вигадок. Вони є найабсурднішою гіпотезою, яка не заслуговує на жодну оцінку та інтерпретацію”, — заявила заступник директора відділу пропаганди та агітації Центрального комітету Трудової партії КНДР Кім Йо Чжон.

Велика Британія не першою ввела санкції через військову співпрацю двох режимів. Кількома днями раніше в Австралії та США теж повідомили про введення обмежень. КНДР і Росія — рекордсмени за кількістю міжнародних санкцій. Через це деякі угоди їм доводиться здійснювати через посередників. У серпні 2023 року США запровадили санкції щодо громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, який побудував цілу мережу для обходу обмежень. Зараз під санкції потрапили його спільники — Рафаель Газарян і Олексій Буднєв.

“З квітня 2023 року Газарян був контактною особою на переговорах Мкртичева про придбання в КНДР кількох видів зброї та боєприпасів для Росії. Буднєв сприяв постачанню в Росію військового обладнання зв’язку, яке, ймовірно, було вироблено в КНДР і призначене для підтримки російських збройних сил”, — із публікації на сайті Державного департаменту США.

На думку експертів, через інтенсивне зближення Москви та Пекіна Захід змушений активніше протистояти загрозам у регіоні.  Але оскільки Росія і КНДР уже перебувають у максимальній міжнародній ізоляції, важелів впливу на них залишилося небагато.  І Пекін — це саме та сила, яка в змозі вплинути й на Москву, й на Пхеньян.

“Ми розуміємо, що Північна Корея — це повністю сателіт Китаю, і власне, життєздатність країни залежить від підтримки та впливу Китаю. І Російська Федерація все більше і більше переходить теж у статус васала КНР. І єдина зараз країна, яка в короткі терміни може на це теоретично вплинути, це — Китай”, — прокоментував політолог-міжнародник Максим Несвіталов.

Утім, посилення співпраці між Москвою та Пхеньяном може занурити сам Пекін у міжнародну ізоляцію, пише The Wall Street Journal. Сі Цзіньпін не хоче, щоб на Заході склалося сприйняття, що Росія, Китай і Північна Корея є тристоронньою авторитарною віссю. За інформацією джерел The Wall Street Journal, Пекін ясно дав зрозуміти Кремлю, що КНР виступає за двосторонні зв’язки на противагу тристоронньому союзу, який пропонувала Москва.

Читайте також: Санкції у відповідь на постачання Північною Кореєю зброї в Росію ввела Австралія — що відомо

Прямий ефір