Жителі європейських країн сприяють Україні в перемозі — від донатів до волонтерства

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Європейці сприяють Україні в перемозі. Жителі європейських країн підтримують українців, збирають гроші на генератори й дрони, відправляють гуманітарну допомогу, допомагають біженцям, в’яжуть шкарпетки для українських солдатів та їдуть волонтерами в Україну, повідомляє FREEДОМ.

Хорхе Мартін проводить в Іспанії курси з надання першої медичної допомоги для учасників мотозмагань. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Хорхе вирішив організувати власний фонд допомоги. Почав збирати кошти на медичні матеріали. Коли накопичилося близько 3 тисяч євро, він організував команду інструкторів і медиків-волонтерів, і в травні минулого року вирушив до України.

“Уперше ми приїхали під Харків для інструктажу українських підрозділів територіальної оборони з надання першої медичної допомоги та прийомів зупинки кровотечі після поранення. Привезли з собою всі необхідні матеріали. Хоча нікого не знали в Україні, у соціальних мережах ми зв’язалися з харків’янином, який говорив іспанською, він і допоміг нам організувати поїздку”, — сказав Хорхе Мартін.

Фонд Хорхе збирає донати по всій Іспанії. Здебільшого, це приватні пожертви. Іспанські компанії пропонують узяти на себе деякі витрати, наприклад, закупити медичні матеріали або оплатити бензин. В Україну Хорхе їздив уже кілька разів. Тут він проводив курси першої медичної допомоги не тільки для військовослужбовців, але й для школярів та вчителів.

“Коли ми знову зберемо достатньо коштів, вирушимо в Україну. Також ми зберемо медичні матеріали й привеземо їх в українські школи, а також українським військовим. Під час війни якомога більше людей мають знати, як надавати першу допомогу, і це наша основна місія”, — зазначив Хорхе Мартін.

Через рік після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримка європейців Києва не зменшилася. 91% європейців виступає за подальшу підтримку України, 65% — схвалюють фінансування військової допомоги. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного Eurobarometer у лютому цього року.

“Громадяни ЄС продовжують демонструвати свою непохитну солідарність з Україною”, — йдеться в повідомленні на офіційному сайті Eurobarometer.

Найзначніші суми для допомоги українцям збирають у Литві. За ці гроші, приміром, нещодавно купили в Ізраїлі радари для українських сил ППО. Сама благодійна акція стала популярною не тільки в Литві, але й в інших країнах Європи, не в останню чергу — через креативну рекламу в соцмережах. Фіксована сума донату — лише 5 євро. Так зібрали 6 мільйонів євро на радари. Крім Литви грошові перекази надходили зі Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.

“Звичайно, системи ППО ми не можемо купити, принаймні поки що. Ми подумали, що можемо зробити, і дізналися про радар через своїх партнерів з Ізраїлю. Це не зброя нападу, а засіб захисту. І ми побачили, що для багатьох людей — це більш прийнятний варіант, ніж наступальне озброєння, так само як і розвідувальні дрони”, — сказав творець Благодійного фонду Йонас Охман в інтерв’ю Російській службі “Голосу Америки”.

За словами Йонаса Охмана, саме невеликі, але регулярні донати для допомоги Україні стали традицією й частиною способу життя багатьох жителів європейських країн.

Читайте також: Розв’язана Росією війна викликала унікальну солідарність усього світу з Україною — донатити стало трендом (ВІДЕО)

Прямий ефір