Розв’язана Росією війна викликала унікальну солідарність усього світу з Україною — донатити стало трендом (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Розв’язана Росією проти України повномасштабна війна викликала унікальну солідарність усього світу. Допомога західних партнерів стала надходити від перших днів вторгнення. За рік донати і пожертвування не зменшуються, а тільки зростають. Працюють міжнародні волонтерські організації, кошти для України збирають і західні знаменитості. А також налагоджено державний сервіс міжнародних донатів, повідомляє FREEДОМ.

На околиці Копенгагена в Данії розташований найбільший у світі склад гуманітарної організації UNICEF (ЮНІСЕФ). Перші вантажі, зокрема ліки та медичне обладнання, було упаковано і відправлено звідси протягом 24 годин від початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

“Першою хвилею реагування для нас завжди будуть вода, санітарія і здоров’я. Тому в нас є те, що ми називаємо міжвідомчими наборами для надання надзвичайної медичної допомоги, які задовольняють потреби 10 тисяч осіб протягом трьох місяців. У цих 26-30 коробках міститься понад 90 різних предметів. Це ж стосується наборів для водопостачання та санітарії. Це набір для десяти сімей — з відрами, з супом, з хлорувальними таблетками, які можуть забезпечити безпечну і чисту воду для постраждалого населення”, — повідомив начальник відділу глобальних перевезень, відділ постачання UNICEF Жан-Седрік Мейс.

Від моменту вторгнення Росії до України звідси було відправлено понад 25 тисяч аптечок і понад 200 тисяч комплектів зимового одягу та ковдр. Рік потому Данія продовжує допомагати Україні гуманітаркою, будівельними матеріалами, генераторами.

“У надзвичайній ситуації є різні фази. Перша хвиля — це забезпечення здоров’я, водопостачання та санітарії. Потім ми також намагаємося повернути нормальне життя дітям, постраждалим. Тому ми почнемо відправляти матеріали для будівництва тимчасових приміщень для шкіл. Також дивимося, як постраждали лікарні, медичні заклади. Електроенергія — це проблема, тому ми, у другу хвилю, у третю хвилю, почнемо надсилати генератори, а потім матеріали для відновлення пошкоджених об’єктів охорони здоров’я, освіти тощо”, — каже Мейс.

Як повідомляє ЮНІСЕФ, понад 1300 дітей постраждали внаслідок війни і майже 8 млн українців стали біженцями. Щоб допомогти українським дітям та їхнім родинам, кожен охочий у будь-якій точці світу може зробити благодійний внесок на сайті unicef.org.

У 2022 році багато українців, які живуть у США, відкрили для себе благодійний фонд Razom for Ukraine. Це некомерційна організація, що почала діяльність 2014 року з місії допомогти зробити Україну більш процвітаючою. До вторгнення внески становили в межах 200 тис. дол. на рік, після 24 лютого кількість донорів із 4 тисяч осіб зросла до 170 тис., а сума внесків наразі становить щонайменше 75 млн дол. Про це Associated Press розповіла засновниця фонду Дора Хом’як. Основну частину коштів фонд спрямовує на забезпечення українських захисників технічними пристроями — від рацій і ретрансляторів до цивільних дронів і планшетів.

“Якщо не ми, то хто ще може бути? Звичайно, уряд. Але в уряду набагато більше проблем, ніж… набагато більше проблем. А ми просто намагаємося допомогти нашій країні. Я народився в Україні. Багато людей тут народилися в Україні. Тож це наш обов’язок”, — сказав волонтер Razom for Ukraine Андрій Бойчук.

Переселенка з міста Конотоп Сумської області 41-річна Валерія Рошкован разом із донькою мешкає тепер у Брукліні та стала волонтеркою фонду Razom for Ukraine. Каже, що не може сидіти склавши руки, і впевнена, що допомога міжнародних організацій у перші дні війни і зараз неоціненна для її земляків:

“Я думаю, що це дуже потрібно, саме тому я тут, і саме тому я допомагаю “Разом”. Якби не волонтери, якби не міжнародні організації, ми б навряд чи на початку війни взагалі витримали цю навалу”.

В Україні фонд Razom for Ukraine очолює Евеліна Курилець. Вона вважає, що за рік повномасштабної війни сфера благодійності змінилася. Волонтерам, а їх у фонді понад пів сотні, доводилося швидко адаптуватися до нових викликів і збирати кошти на різні цілі — починаючи від води та їжі і закінчуючи генераторами та засобами зв’язку. Попри інфляцію та економічний спад у всьому світі, люди не перестають допомагати, вважає Курилець. А донатити стало трендом як в Україні, так і за кордоном.

“Якщо ми говоримо про донорів усередині України, то абсолютним лідером є підтримка хлопців і дівчат на передовій. Це донати на зброю, донати на БпЛА, машини тощо. Якщо ми говоримо про донорів з-за кордону, то це більш така підтримка на харчування, на облаштування шелтерів, на психологічне здоров’я, на гранти різноманітні, на реабілітацію та багато іншого”, — повідомила директорка благодійного фонду Razom for Ukraine.

Канадська акторка та режисерка українського походження Кетрін Винник долучилася до фандрайзингової платформи United24 та стала амбасадором цієї організації. Разом із такими світовими зірками кіно та спорту, як Андрій Шевченко, Бен Стіллер, Анджеліна Джолі та інші. United24 — це донат в один клік з будь-якої точки світу. Ініціатором United24 став президент України Володимир Зеленський. Щоб людям було зручніше, відправляти кошти до фонду тепер можна на окремі потреби. Підтримати Україну донатом можна на сайті u24.gov.ua.

Читайте також: Від пиріжків до окопних свічок — Запорізька філармонія стала волонтерським хабом (ВІДЕО)

Прямий ефір