Журналіст, який став воїном: про що розповість документальний фільм пам’яті Олександра Махова (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Журналіст Олександр Махов протистояв агресії Росії й у 2014 році, й з початком повномасштабного вторгнення. Він мріяв зняти документальний фільм про війну, але загинув, героїчно захищаючи Україну. Тепер його мрію втілює наречена Анастасія, повідомляє FREEДОМ.

Вулиця у Святошинському районі Києва з жовтня 2023 року має ім’я Олександра Махова. Журналіст телеканалу FREEДОМ одразу після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну вирушив на фронт добровольцем. У Олександра був чималий бойовий досвід — він був ветераном антитерористичної операції. А рахунки до російських окупантів у нього давні. У 2014 році Росія окупувала рідне місто журналіста — Луганськ. Тоді Махов став воєнним кореспондентом. А у 2015 році — солдатом. Пізніше, після демобілізації, працював у найгарячіших точках. Був єдиним українським журналістом на борту літака, який проводив евакуацію з китайського Уханя на початку пандемії COVID-19. Репортажі Махова з Антарктиди побачили мільйони глядачів у всьому світі. Як і сюжети з Конго.

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Олександр Махов, як і тисячі ветеранів АТО, вирушив на фронт. Побратими називали його “Журналіст”. Тепер він розповідав про війну Російської Федерації проти України зсередини — так, як її бачать не кореспонденти, а солдати. Там, на фронті, Олександр освідчився своїй дівчині Анастасії. А 4 травня 2022 року під час оборони села Довгеньке в Харківській області Олександр Махов загинув.

Фронтовий відеощоденник “Журналіста” мав стати документальним фільмом. Тепер плани Олександра втілює його наречена Анастасія Блищик.

“Саша, по суті, заповів це мені. Мені потрібно це реалізувати. Тому вже 9 травня, у день, коли ховали Сашу, на території Михайлівського собору мені віддали маленький пакетик, де був Сашин годинник, телефон і жетони. Я знала, що він усе документував на свій телефон. І одного разу, коли він упіймав інтернет, він написав мені: “Я вже придумав, як називатиметься мій майбутній документальний фільм. Фільм називатиметься “Журналіст”. Тому на сьогодні мені не потрібно вигадувати жодної іншої назви”, — розповіла Анастасія.

“Журналіст” — це документальний фільм про війну, життя, кохання та боротьбу за свободу і незалежність України. У стрічці використовують унікальні кадри перших місяців повномасштабного вторгнення з особистого архіву Олександра, спогади його побратимів. Роботу над фільмом розпочали в лютому 2024 року.

“Фільм про Олександра Махова. Фільм про героїчну оборону села Довгеньке. Ми там були. Ми бачили це на власні очі — село знищене дощенту. Це кіно про збереження пам’яті, як меморіалізація пам’яті. Це про те, що вже майже третій рік немає Олександра Махова, але його ім’я живе, про нього знають, про нього запитують”, — розповіла продюсерка фільму “Журналіст” Іванна Слободянюк.

Фільм побачать не тільки в Україні, а й за кордоном. Олександр Махов хотів, щоб світ знав правду про злочини російської армії в Україні, про те, як українці б’ються за свою батьківщину. Саме про це й буде стрічка “Журналіст”.

Читайте також: “Це призначення”: як українські волонтери допомагають жителям прифронтового Часового Яру (ВІДЕО)

Прямий ефір