Жодних мирних переговорів без України — позиція Європи (ВІДЕО)

Ілюстрація: pixabay.com

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала уряди країн ЄС зміцнити єдність у питанні підтримки Києва, а будь-які мирні переговори щодо війни Росії проти України мають відбуватися тільки за участю Києва. Про це йдеться в резолюції ПАРЄ, ухваленій 30 січня у Страсбурзі. Президент Литви Гітанас Наусєда в інтерв’ю агентству Associated Press, зазначив, що нова адміністрація Білого дому повинна забезпечити повну участь Києва в переговорах щодо припинення бойових дій, повідомляє FREEДОМ.

Україна готує важливі переговори з Європою та США, повідомив президент України Володимир Зеленський під час свого традиційного звернення 31 січня. Раніше він заявив, що на майданчику можливих переговорів мають брати участь Україна, США, Європа та Росія. Зокрема, за його словами, переговори щодо закінчення війни Росії проти України мають відбутися спочатку з президентом США Дональдом Трампом і європейськими лідерами.

“Нам усім потрібні зустрічі, нам усім потрібен спільний погляд, нам усім потрібні сильні рішення заради надійного миру”, — упевнений Володимир Зеленський.

Україна заплатила дуже високу ціну внаслідок російської агресії та заслуговує на право визначати умови миру, наголосив президент Литви Гітанас Наусєда в інтерв’ю агентству Associated Press. Він заявив, що припинення бойових дій має супроводжуватися збільшенням витрат на оборону з боку країн регіону, щоб уникнути російської агресії в майбутньому.

Наусєда вважає, що нова адміністрація Білого дому має забезпечити повну участь Києва в переговорах.

“Президент Дональд Трамп це розуміє: жодних мирних переговорів без України. І в нас є широке розуміння і консенсус з цього приводу в Євросоюзі. Не можна вірити, що наміри Росії полягають у тому, щоб просто зупинитися й нічого не робити. І тоді головне питання: що буде наступною ціллю Росії? Але цього разу, на мій погляд, це вирішальне питання. Цього разу Путін і Кремль кидають виклик усьому НАТО. Це не регіональний конфлікт, це не конфлікт між окремими країнами”, — зауважив Гітанас Науседа.

Переговори з Росією потрібно вести тільки з позиції сили. Таку заяву закріпила в резолюції Парламентська асамблея Ради Європи 30 січня, у Страсбурзі. Зокрема депутати ПАРЄ закликали держави-члени Ради Європи та міжнародних партнерів зміцнити єдність у питанні підтримки Києва. Автори резолюції особливо наголошують на необхідності політичної, економічної та військової допомоги Україні, йдеться в документі.

“Питання полягає в тому, що мається на увазі під миром. Умови, на яких Москва погоджується припинити війну, можна назвати не миром, а скоріше капітуляцією України. Замість цього ми закликаємо до справедливого миру. Нам потрібно надавати Україні військову підтримку, тому що важливо, щоб вона сіла за стіл переговорів на кращих умовах”, — заявив під час дебатів у ПАРЄ депутат парламенту Італії П’єро Фассіно.

Європі доведеться докорінно переглянути свою оборонну політику з огляду на загрозу Росії, але також і політику зі Сполученими Штатами за президента Дональда Трампа, вважають аналітики Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

“З боку адміністрації Трампа ми бачимо бажання перекласти безпеку Європи на плечі європейців. І це те, чого ми не бачили з часів ще до Другої світової війни. Йдеться не тільки про фінансові витрати, які доведеться збільшувати, а й про те, як європейські військові комунікують між собою, тому що зараз вони зав’язані на ключовій ролі США в Європі, а не на тому, як європейцям разом воювати з противником”, — пояснив директор Програми Європи, Росії та Євразії CSIS Макс Бергманн.

Раніше агентство Bloomberg, посилаючись на високопоставленого європейського чиновника, повідомило, що держсекретар США Марко Рубіо та верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас 28 січня провели телефонну розмову, під час якої обговорили посилення тиску на Росію з метою досягнення миру в Україні. За даними агентства, вони також говорили про зміцнення співпраці між ЄС і США.

Читайте також: Дипломатичний удар по Путіну: підсумки зимової сесії ПАРЄ — включення зі Страсбурга (ВІДЕО)

Прямий ефір