Напередодні російські окупанти вдарили по Миколаєву, за попередніми даними, балістичними ракетами “Іскандер-М”. Як повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, унаслідок атаки одна особа загинула (померла в лікарні), ще 9 із пораненнями проходять лікування.
“Наслідки удару позначилися і на громадському транспорті — перебито трамвайні колії, перебито електросполучення в цьому районі. Розбили і газопровід, у зв’язку з чим виникла пожежа, земля горіла під ногами. Це такий мало вигляд. Постраждали кілька приватних будинків і багатоквартирних будинків поруч. Оскільки удар, найімовірніше, був зорієнтований на об’єкт інфраструктури, проте поруч міська забудова, досить щільна, поруч розташовані житлові будинки місцевих жителів. Там побиті вікна, дахи, покручені двері, побиті господарські споруди в приватних домоволодіннях. Саме такі наслідки має балістичний удар, тому що надзвичайно велика розривна сила і потужність ракет”, — розповіла вона.
За словами Гуменюк, складно сказати, який конкретно задум або стратегія дій була у ворога щодо завдання подвійного удару.
“Тому що ми не володіємо цими достовірними даними. Однак відповідна системність у цьому підході проглядається. І це вже не вперше, коли ворог б’є в такий спосіб, що витримує паузу саме оперативного реагування служб екстреної допомоги, які зобов’язані з’явитися для надання медичної допомоги та гасіння пожежі, для усунення наслідків у вигляді витоку газу, приміром, або розриву електросполучення. Тому можна говорити про терористичний підтекст удару, оскільки в першому випадку — в Одесі — постраждали і медики, і рятувальники, які прибули за екстреним викликом, а вже в Миколаєві було зроблено висновки”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.
Вона уточнила, що на місце трагедії до Одеси приїжджав із візитом міністр внутрішніх справ України, і тоді під час робочої наради обговорювалася ситуація, що потрібно міняти алгоритм реагування і ретельніше взаємодіяти з військовими, уточнювати розвіддані та виміряти відповідність ризику для здоров’я рятувальників та інших представників екстрених служб у таких ситуаціях.
“І очевидно, що, розуміючи, що знову буде балістичний удар, були дещо стриманими служби реагування, тому не було таких важких наслідків, як в Одесі”, — зазначила Наталія Гуменюк.
Читайте також: Російські окупанти застосували тактику подвійного удару по Одесі та Миколаєву — розбір Братчука
Нагадаємо, російські окупанти 17 березня завдали ракетного удару балістикою по Миколаєву. Було відомо про 5 постраждалих.