Зеленський звернувся до учасників Конференції з відновлення України — головне (ФОТО, ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 11 червня, звернувся до учасників Міжнародної конференції з відновлення України — Ukraine Recovery Conference 2024. Український лідер подякував за організацію заходу президентці Єврокомісії, федеральному канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, а також учасникам й учасницям конференції за увагу до України та підтримку захисту життя українців, передає FREEДОМ.

Президент наголосив, що ця війна має різні рівні протистояння: фронт, економіка, політика і “битва за мотивацію людей — за відчуття того, чи зберігає нормальне життя свої позиції”.

“Витримати та виграти таке протистояння — це комплексна робота. Це зусилля і в обороні України від російської агресії, і в забезпеченні стійкості нашого суспільства до будь-яких ударів цієї війни, і збереження нашого, спільного з вами європейського способу життя — життя, від якого не залишається нічого всюди, куди приходить Путін, куди приходить путінська Росія. Спочатку приходить розколом і гібридною війною, як у Молдову, як у Грузію. А потім і війною тотальною — як проти України”, — сказав Зеленський.

Насамперед президент акцентував на фронті, зазначивши, що станом на тепер найбільша російська стратегічна перевага над Україною — це перевага в небі.

“Поки ми не позбавимо Росію такої можливості тероризувати Україну, в Путіна не буде справжнього інтересу шукати чесний мир і буде незмінною його ілюзія, що Україну можна стерти, розбивши бомбами й ракетами все, що дає життю основу та захист”, — зазначив президент.

Він наголосив, що відповідь на це — протиповітряна оборона, та подякував Німеччині, яка є одним із глобальних лідерів у допомозі із ППО. Зеленський також зауважив, що разом із Німеччиною, Нідерландами, Сполученими Штатами та іншими партнерами України відбувається робота з посилення української ППО.

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент зазначив, що однією з основних путінських мішеней в Україні є енергетика, адже той від перших років свого правління “розглядає саме енергоресурси, енергогенерацію та енергоспоживання як зброю — інструмент для впливу та підкорення націй”.

“Зараз Україна страждає від найбільш деструктивної форми російського бачення енергії як зброї. Внаслідок ударів російських ракет і дронів знищено вже 9 ГВт потужностей. При тому що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт. Отже, половини тепер не існує… 80% теплової генерації в Україні й третина гідрогенерації просто знищені Путіним. І це ще не межа його терору. На жаль. Але ми мусимо поставити межу й почати енергетичне відновлення”, — сказав Володимир Зеленський.

Він зауважив, що Україна має всю природну основу для сучасної енергетики, але без кредитування та інвестицій не зможе це реалізувати.

“І тут ідеться не про гранти, а про високодохідні інвестиції для ваших компаній, про великий ринок для вашого обладнання, про кредитні програми для ваших інституцій. Усе це разом із нами створить новий енергетичний фундамент, щонайменше десятки тисяч нових робочих місць і забезпечить і нам, і вам відчутне економічне зростання. У коротшій перспективі ми повинні реалізувати також швидке й недороге відновлення всіх енергообʼєктів, які можливо зараз відновити. До зими — це так важливо до зими — протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо, як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та пряму фінансову підтримку. Це дасть змогу відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя. І ще один елемент — це високоефективна, децентралізована, маневрена газова генерація. Яка розв’яже питання дефіциту енергії сьогодні, а завтра буде переведена на водень і балансуватиме нову зелену енергетику”, — додав президент.

Говорячи про політичний вимір, Зеленський наголосив, що Євросоюз потрібен усім європейцям без винятку, а Україна виконала все, що було потрібно для фактичного відкриття переговорів про членство в Євросоюзі.

“Цей червень має стати часом, коли буде затверджена переговорна рамка та розпочаті самі перемовини. Чому це потрібно? Бо це — виконання обіцянок, які дає Європа. І це доказ того, що Європу не зламати ані тиском, ані штучними сумнівами чи будь-якими маніпуляціями”, — зауважив український лідер.

Наприкінці промови Зеленський, нагадавши учасникам й учасницям конференції про те, як у XX столітті Європейський континент, який був побитий світовими війнами, пройшов масштабне відновлення, та зауважив: це стало можливим завдяки дуже конкретним домовленостям, бізнес-ідеям, проєктам. Президент сказав, що саме таких конкретних рішень обґрунтовано чекає від конференції.

“Із цієї конференції ми вийдемо з домовленостями на мільярди євро і для нашої оборони — щодо виробництва в Україні військової техніки та зброї; і для нашої енергетики — для ремонтів та розбудови нової та більш сучасної енергетики; і для нашого соціального життя — і це стосується, зокрема, освіти в громадах, будівництва житла, постачання медичного обладнання. Окремо хочу відзначити підтримку підприємництва в Україні… Це все те, що додає нам життєстійкості в умовах війни та відчуття, що життя все одно переможе. Я впевнений, що Україна реалізує свій проєкт національного відновлення. І це стане проєктом європейського відновлення”, — наголосив президент України.

Читайте також: Зеленський прибув до Німеччини на конференцію з відновлення України — що ще на порядку денному

Прямий ефір