Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським ЗМІ 5 квітня заявив, що зустрічі з лідером країни-агресора РФ Володимиром Путіним може і не бути. При цьому він прагне провести перемовини з російським президентом із сильнішої позиції, яка допоможе Україні зберегти свою територію.
“Всі ми сприйматимемо навіть можливість переговорів (з Путіним) – я не про зміст – як виклик. Насамперед, як внутрішній виклик, людський. Потім, коли опановуєш себе, а це просто треба робити… Я вважаю, що просто не маю іншого вибору. Буде інший виклик – усередині країни. Тому що всі розуміють: тому, що вони зробили, немає прощення… Але тут все одно потрібно знаходити можливості для таких кроків. Хочеться, щоб ці перемовини були з сильнішої позиції… Розколоти суспільство неможливо, і ми нікому не дамо цього робити. Але тут треба обирати… Просто сьогодні сказати, мовляв, не треба ні про що говорити – позиція найлегша. Найскладніше – говорити про те, що вони зробили, визнати їх ворогом, визнати, що це війна Росії проти України, що це геноцид, і при цьому визначити можливість для зустрічі. А на цій зустрічі знайти вихід із цієї ситуації, який давав би нам змогу не втратити своєї території. А там буде, як буде. Може, станеться так, що й не буде зустрічі”, – пояснив глава держави в ефірі марафону українських телеканалів.
На поточному етапі, за словами Володимира Зеленського, Україна не має переліку країн, на 100% готових виступити гарантами її безпеки.
“Різні країни готові гарантувати різне. Поки що ми не отримали переліку країн, які готові стовідсотково бути з нами. Нам потрібні серйозні гравці. Нам потрібне коло країн, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю, нам потрібно, щоб санкції були розроблені заздалегідь. Щоб за першої нагоди, коли ми відчуємо загрозу з боку РФ, коло цих держав об’єдналося і запровадило все одразу. Під колбу загнали цю державу (Росію), – повідомив глава держави.
Президент Зеленський розкритикував деякі положення мирної угоди, які пропонує російська сторона.
“Фразу “демілітаризація” ми забули ще тоді, коли мені пропонували виїхати з Києва. Денацифікація – звучить образливо, ми можемо використовувати цей термін у ваш бік і, як показала та ж Буча, ми маємо рацію… Ми пояснили, що армія має відповідати тій армії, яка у нас існує, яка здатна захищати нашу державу. Ми розуміємо, що навіть якщо ми з вами підпишемо найпотужнішу угоду, за два роки Росія може повернутися. Просто розуміймо це, і якщо ми з вами приймаємо це, то відповідним чином і діємо”, – сказав український президент, уточнивши, що українська делегація повідомила російській стороні, що Україна не вірить російським гарантіям і продовжить розбудову такої держави, яка зможе захистити себе сама.
Глава держави також припустив, що Україна стане “великим Ізраїлем”, у якому впродовж найближчих 10 років безпека буде питанням номер один.
“Україна точно не буде тією, якої ми хотіли спочатку. Це неможливо. Абсолютно ліберальна, європейська – вона такою не буде. Вона проходитиме від фортеці кожної хати, кожної оселі, кожної людини… Ми станемо “великим Ізраїлем” зі своїм обличчям. Ми не дивуватимемося, якщо у нас у кінотеатрах, супермаркетах будуть представники Збройних Сил чи Нацгвардії… Упевнений, що питання безпеки у нас буде №1 у найближчі 10 років”, – сказав Зеленський.
При цьому, на думку президента, Україна буде демократичною: “Авторитарна держава неможлива в Україні. Авторитарна держава програла б Росії. Люди знають, за що вони воюють. Вони виходять і борються не за портрет”.
В Ірпені, вочевидь, доведеться повністю міняти газові труби та електромережі – місцевий депутат
Зеленський: Дії військових РФ у Бучі буде визнано геноцидом
Читайте також: Чичваркін: “Я пишаюся, що я – росіянин. Мені соромно, що вони теж росіяни”