Збиток від паводку в Оренбурзькій області — 40 млрд рублів: деталі про наслідки катастрофи (ВІДЕО)

Повінь в Оренбурзі, 11 квітня, 2024 р. Фото: "Урал 56"

Росію затоплює, а чиновники розводять руками. Після прориву захисної дамби рівень води в річці Урал перевищив 11 метрів. Багато районів Орська та Оренбурга затоплено. В Оренбурзькій області ввели режим надзвичайної ситуації федерального характеру, проводиться масова евакуація жителів, інформує FREEДОМ.

“Я живу тут усе життя. Така повінь відбувається вперше. Остання повінь була 1993 року, і вона була набагато меншою. Вода у дворі була тільки по коліно, трохи, і все. Такого ніколи не було, я не пам’ятаю”, — каже житель Оренбурга Олександр Надженов.

Останні дні російська влада тільки й говорила про те, що ситуація поступово стабілізується. Але, виходячи з оголошеної мером Оренбурга евакуації, це не так. Брати на себе відповідальність за прорив дамби в Орську також ніхто не збирається, чиновники перекладають провину один на одного. Придумують і фантастичні теорії про те, що дамбу нібито прогризли бобри.

“Та дамба, про яку говорять в Орську, це насправді не дамба. Дамба мільярд рублів не коштує, 10 кілометрів… Дамба витримувала навантаження десь 5,5 м [води], за фактом у нас 10 прийшло. З величезною швидкістю, величезна маса води натиснула не на дамбу, а на земляний вал”, — заявив міністр будівництва та житлово-комунального господарства Росії Ірек Файзуллін.

Як зазначив політтехнолог, ексголова Громадської палати Башкортостану Ростислав Мурзагулов, чиновники в Росії звітують тільки один перед одним.

“Система, яка ніяк не пов’язана з населенням, не звітує перед населенням, є річчю в собі, і чиновники, грубо кажучи, звітують тільки один перед одним. Відповідно, вони один з одним благополучно розікрали всі гроші, які виділяються на інфраструктурні проєкти, а населення має ті проблеми, які має”, — акцентував Мурзагулов.

Оскільки чекати допомоги від місцевої влади не доводиться, мешканці самі об’єднуються в групи для вирішення нагальних проблем. Наприклад, щоб захистити покинуті будинки від мародерів.

За інформацією Telegram-каналу “Можем объяснить”, оренбуржці створюють народні дружини і патрулюють на човнах вулиці, що пішли під воду, чужинців фотографують.

Також власним коштом жителі селища Куйбишева Оренбурзької області, щоб захистити свої будинки від повені, побудували дамбу.

“Ми маємо класичну ситуацію, коли це повністю відірвана від реалій влада, яка десь у своєму якомусь маленькому світі займається якимись своїми ідіотськими справами, агресією, війнами, знищенням своїх солдатів і вбивством мирних людей на території чужих країн, а в цей час на території власної країни все вже близько до інфраструктурного колапсу”, — акцентував Мурзагулов.

Крім проблем з інфраструктурою, прорив дамби і повінь є загрозою для екології та здоров’я людей. Адже внаслідок паводку може поширитися чума і малярія.

“Регіон південний, розвиватися в потеплілій воді мікроби будуть швидко, усіляких вогнищ зараження повінь розбудувала багато і розметала весь вміст. Великі повені можуть заливати і тривожити колонії якихось переносників чуми, наприклад”, — зазначив еколог Євген Симонов.

За даними видання “Настоящее время”, у регіоні підтоплено майже 12 тис. житлових будинків і щонайменше 15 тис. присадибних ділянок. Понад 10 тис. осіб були змушені покинути свої будинки. Збиток інфраструктурі Оренбурзької області перевищує 40 млрд рублів. Цю оцінку влада назвала попередньою, оскільки вода ще не відійшла.

Читайте також: Критичний паводок у РФ: що кажуть жителі (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 5 квітня стало відомо про прорив дамби в Орську. У найбільш затоплених районах почали евакуювати жителів. Розташований в Орську НПЗ зупинив роботу. Уже 9 квітня вода з Орської дамби стала затоплювати Оренбург.

Читайте також: Чергова каденція Путіна почалася з двох катастроф, які показали безпорадність влади, — політолог

Прямий ефір