Завершилася зимова сесія ПАРЄ — головні підсумки для України (ВІДЕО)

Олег Борисов. Скріншот: uatv.ua

Завершилася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Було проведено багато дискусій, знайомств із новими посадовцями та проголосовано за резолюцію щодо українських дітей. Про це сьогодні, 26 січня, розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ зі Страсбурга (Франція) Олег Борисов.

Тиждень зимової сесії ПАРЄ був дуже плідним. Топпозитивне рішення для України — ухвалення резолюції про підтримку українських дітей. У драфті резолюції містилося 18 пунктів. У пріоритеті — пошук механізмів повернення українських дітей, незаконно депортованих Росією. Ці механізми прописані в резолюції.

Віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко акцентувала на практичних моментах цієї резолюції.

“Ми хочемо залучати інші країни та міжнародні організації до того, щоб вони допомагали нам у пошуку місцезнаходження наших дітей і поверненні їх в Україну. Що більше буде тиск на Росію, що більше Росія буде ізольована, то більше вона буде податливою в питанні повернення дітей”, — сказала вона.

“Окремо в резолюції наголошено на значущості міжнародного ордера на арешт Путіна і [уповноваженої при президенті РФ з прав дитини] Львової-Бєлової. Це теж дуже важливий пункт, який говорить про те, що Путін — воєнний злочинець”, — додав член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Також порушувалося питання посилення санкцій щодо Росії та держав і компаній, які їй сприяють. Окремий акцент — на механізмі тиску на треті країни та компанії, які дозволяють РФ обходити вже запроваджені обмеження. На сесії були присутні керівники Київської школи економіки, які презентували доповідь про ефективність впливу санкцій на економіку Росії, та про лазівки, за допомогою яких ці обмеження вдається обходити. Також експерти представили свої пропозиції щодо посилення санкційної політики.

Тема підтримки України звучала крізь усю зимову сесію ПАРЄ. Про це говорили на всіх рівнях, починаючи від нового президента Асамблеї Теодороса Руссопулоса. Перші слова його брифінгу на новій посаді були присвячені саме Україні.

“У квітні 2023 року Парламентська асамблея провела термінові дебати з питання щодо становища українських мирних жителів, включно з дітьми, які були насильницьки переміщені Російською Федерацією — до Росії або на українські території, які перебувають під фактичним контролем РФ. Я обіцяю, що ми в ПАРЄ зробимо все можливе, щоб продовжити нашу справу зі встановлення справедливості та довгострокового миру в Україні”, — сказав Руссопулос.

До речі, цього тижня виповнилося 75 років від дня заснування Парламентської асамблеї Ради Європи. До цієї дати було знято відеоролик про роль організації у світі, на 2-й секунді якого — президент України Володимир Зеленський.

“Другим після Зеленського на цьому ролику йде Вінстон Черчилль, який і є основоположником створення цієї інституції”, — уточнив Олег Борисов.

Сьогодні зимова сесія ПАРЄ завершила свою роботу. Але протягом тижня парламентарії 46 країн напрацьовували також важливі документи, зокрема на підтримку України, які розглядатимуться на наступних засіданнях. Весняна сесія ПАРЄ відкриється у квітні. Основною її темою стане відновлення України та передача заморожених російських активів для цієї мети.

Читайте також: Нас сприймають на рівних: про досягнення української делегації в ПАРЄ говоримо з Марією Мезенцевою

Нагадаємо, цьогорічна зимова сесія ПАРЄ проходила у Страсбурзі (Франція) з 22 по 26 січня. Одна з головних її тем — підтримка України у протидії російській агресії.

25 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію на підтримку українських дітей, у якій депортацію Росією українських дітей визнано геноцидом. ПАРЄ закликала країни-члени до сприяння в поверненні юних українців на батьківщину, а також до притягнення до відповідальності винних у цьому злочині.

Крім того, на зимовій сесії розроблялися нові резолюції на підтримку України, які будуть голосуватися на весняній і літній сесії ПАРЄ. Наприклад, резолюція щодо доповіді членкині української делегації Євгенії Кравчук “Протидія знищенню культурної ідентичності під час війни та миру”, щодо санкційної політики та інші.

Читайте також: Доля українських дітей стала центральною темою зимової сесії ПАРЄ — подробиці зі Страсбурга (ВІДЕО)

Прямий ефір