Доля українських дітей стала центральною темою зимової сесії ПАРЄ — подробиці зі Страсбурга (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, згідно з якою депортація й насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії та Білорусі — воєнний злочин. ПАРЄ закликає всі держави-члени ухвалити резолюцію на рівні національних парламентів та сприяти поверненню дітей в Україну, повідомляє кореспондент FREEДОМ Олег Борисов.

Резолюцію про становище українських дітей одностайно підтримали всі 85 присутніх делегатів. Вона охоплює близько 20 пунктів.

“Окремо там наголошено на значущості міжнародного ордера на арешт Путіна й Львової-Бєлової, їхнього так званого уповноваженого з прав дітей. Це теж дуже важливий пункт, який говорить про те, що Путін — військовий злочинець”, — наголосив член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Асамблея закликає РФ припинити депортації, затримання та насильницькі переміщення дітей, а також закликає сприяти в питанні їхнього повернення — це основні акценти.

Перед початком сесії перша леді України Олена Зеленська онлайн виступила перед делегаціями та розповіла про злочини РФ.

“Хлопчик-сирота жив у Маріуполі. Разом з іншими вихованцями свого дитячого будинку він на власні очі бачив знищення міста та його мешканців. Потім переніс депортацію в Росію й там на чужині йому виповнювалося 18 років. Йому вже мала прийти повістка до російської армії. Цинізм найвищого ступеня — викрасти дитину, знищити її місто, а потім гнати в лави загарбників”, — поділилася однією з історій перша леді.

Результатами робочого тижня українська делегація загалом задоволена. Про це розповіла голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева. Вона додала, що Україна поступово робить усе для того, щоб бути почутою на всіх міжнародних майданчиках.

“Однозначно це була центральна тема нашого робочого тижня. І так, ми задоволені, але я думаю ми будемо більш задоволені, коли рівень геноциду буде об’єднуючою темою для різних парламентів світу поза ПАРЄ, і, звісно ж, приблизну цифру в 20 тис. депортованих діток буде повернуто додому. Точно так само, як буде заснована на нашій перемозі й подальшому мирі безпека для повернення тих діток, які зараз мають юридичний статус тимчасово переміщеної особи”, — сказала Мезенцева.

Крім голосувань щодо резолюцій для України, були також важливі рішення щодо виборів. Новим комісаром Ради Європи з прав людини обрано Майкла О’Флаерті. Він уже заявив, що спробує потрапити на тимчасово окуповані території України.

Новим президентом ПАРЄ став Теодорус Руссопулус. Свій перший брифінг він розпочав зі згадки про Україну.

“У квітні 2023 року Парламентська асамблея провела термінові дебати з питання про становище українських мирних мешканців, включно з дітьми, які були насильно переміщені або передані Російській Федерації, або на українських територіях, які перебувають під фактичним контролем Російської Федерації. Їм і вам я обіцяю, що ми в Парламентській асамблеї зробимо все можливе, щоб продовжити нашу справу зі встановлення справедливості та довгострокового миру в Україні”, — сказав Руссопулус.

Уже триває активна підготовка української делегації до весняної сесії ПАРЄ, де центральною темою, попередньо, буде відновлення України.

Читайте також: Такої підтримки України і такого рівня консультацій ще не було, — Мезенцева про підсумки зимової сесії ПАРЄ

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір