Завдяки підписаному у Вашингтоні безпековому договору, Україна більше зближуватиметься з НАТО та ЄС, — Джердж

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

Лідери 23 країн підписали на полях саміту НАТО у Вашингтоні Український договір (Ukraine Compact), який гарантує Києву підтримку. Таким чином, Україна розширюватиме сфери співпраці та зближуватиметься з НАТО та Європейським Союзом. Про це сьогодні, 12 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Створено платформу, де країни, у яких є двосторонні угоди з Україною, можуть співпрацювати, виробляти спільне рішення, ухвалювати спільні плани та проєкти допомоги Україні. Сюди входять країни НАТО, ЄС і Японія. Договір відкритий для підписантів. У майбутньому, можливо, кількість збільшиться”, — сказав він.

Завдяки цьому договору, Україна зможе розширити сфери співробітництва, дедалі більше зближуючись із НАТО та ЄС.

“Українська сторона буде розширювати сфери співпраці. Безпека — це дуже широкий спектр, де є різні сфери: інформаційна, економічна, фінансова, екологічна, військова, екологічна та багато іншого. Налагодивши таку співпрацю, Україна може залучати дедалі більше міністерств, відомств, державних комітетів за різними напрямами і зміцнювати співпрацю. Таким чином, Україна зближуватиметься і з НАТО, і з Європейським Союзом”, — сказав експерт.

З основних зобов’язань, які взяли на себе країни-підписанти договору Ukraine Compact, — підтримка нагальних потреб України у сфері оборони, посилення армії. Штаб-квартира НАТО у Вісбадені (Німеччина) координуватиме військову допомогу Україні, що допоможе поліпшити логістику постачання необхідного озброєння.

“Дуже важлива участь НАТО в процесі надання допомоги Збройним силам України (ЗСУ). Підписанти в рамках НАТО сприяли створенню певного командування. У Німеччині перебуватиме штаб із логістики, щоб вчасно забезпечувати ЗСУ всім необхідним”, — сказав Джердж.

Також у документі прописали швидку колективну реакцію в разі нової агресії Росії проти України.

“Механізм реагування в разі повторного нападу Росії — це результат компромісу. Тому що якщо це зафіксувати під час війни, що триває, то потрібно включатися в бойові дії, допомагати не тільки озброєнням, амуніцією, снарядами, а й особовим складом. До цього не всі готові. Тому знайдено такий компроміс: партнери допомагають сьогодні, чим можуть, а безпеку гарантують на майбутнє”, — пояснив експерт.

Читайте також: Країни НАТО погодили історичний безпековий договір України — деталі

Прямий ефір