Завдання України — проявляти силу й не давати ворогу перехопити ініціативу, укріпитися, — Зеленський наприкінці 653-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ставка верховного головнокомандувача, перша зустріч Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, перемовини з премʼєр-міністеркою Естонії Каєю Каллас та виведення українців з сектора Гази. Про це сьогодні, 8 грудня, у вечірньому зверненні до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Президент України відзначив війська протиповітряної оборони (ППО), яким вдалось збити більшу кількість російських ракет, які були випущені вранці. На жаль були й влучання в Харкові та Дніпропетровській області. Усім постраждалим надано необхідну допомогу. Загинула одна людина.

“Мої співчуття рідним і близьким. Максимально активно працюємо з партнерами заради посилення української ППО. Продовжуємо цю роботу й зараз — майже кожен тиждень дає Україні нові домовленості, нові можливості. Цей російський режим повторює зло, яке вже наробив, але намагається щоразу зробити удар більш болісним. Ми це усвідомлюємо. І я дякую кожному й кожній, хто захищає Україну від “Шахедів”, хто відбиває російські ракетні удари, дякую нашій розвідці та кожному з партнерів, хто вже ухвалив рішення про підтримку українського повітряного щита і хто робить санкції проти держави-терориста саме такими, які здатні її обмежувати. І хай у Росії не сумніваються: усі — від терористів до пропагандистів терору — вони усі відповідатимуть. І за кожен удар”, — сказав глава держави.

Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Головнокомандувач Збройними Силами України (ЗСУ) Валерій Залужний, командувачі за напрямками доповіли щодо оперативної ситуації. Купʼянськ, Лиман та всі донецькі напрямки, південь.

“Я дякую всім солдатам і командирам за стійкість, відвагу. Завдання нашої держави — і зараз, узимку, хоч би як це було складно, — проявляти силу й не давати ворогу перехопити ініціативу, не давати їм укріпитися. Я дякую всім, чиї дії забезпечують саме це для України — нашу можливість робити свої кроки. Хочу сьогодні особливо відзначити воїнів, які проявили себе найбільше — і зараз, у боях і взимку, і цієї осені”, — сказав він.

Зеленський виокремив і подякував наступним бійцям:

  • 95-та окрема десантно-штурмова бригада — солдат Андрій Мінасов;
  • 14-та окрема механізована бригада — солдат Іван Ковальчук та старший солдат Віталій Любчик;
  • 68-ма окрема єгерська бригада — молодший сержант Роман Петляр;
  • 92-га окрема штурмова бригада — солдат Павло Кісса;
  • 42-га окрема механізована бригада — молодший сержант Максим Омбиш;
  • 26-та окрема артилерійська бригада — головний сержант Олександр Федорчук;
  • 25-та окрема повітрянодесантна бригада — сержант Андрій Журавльов, фахівець аеророзвідки;
  • 47-ма окрема механізована бригада — молодші сержанти Юрій Святенко та Дмитро Семенник;
  • 23-тя окрема механізована бригада — молодший сержант Роман Луценко;
  • 704-й полк радіаційного, біологічного та хімічного захисту — старший солдат Марʼян Порціна.

Президент також провів перемовини з прем’єр-міністеркою Естонії. Говорили про збереження підтримки України партнерами загалом, і про цілком конкретні речі, які потрібні Україні, воїнам, щоб досягати необхідних результатів. Обговорили й питання єдності Євросоюзу — передусім у контексті відкриття переговорів з Україною щодо вступу в ЄС.

“Україна виконує всі зобов’язання. Ми вже неодноразово це доводили. Сьогодні, до речі, Верховна Рада України ухвалила необхідні закони відповідно до рекомендацій Єврокомісії у сферах антикорупції та прав національних меншин. Враховано висновки Венеційської комісії — конкретно щодо національних спільнот. Очікуємо, що зусилля України будуть належним чином оцінені лідерами Євросоюзу і відповідні європейські обіцянки Україні будуть виконані. У нас було сім рекомендацій — ми зробили все, чого від нас чекали на грудень”, — сказав він.

Зеленський розповів, що українська дипломатія продовжує активну зовнішньополітичну роботу. Сьогодні в Києві відбулася перша зустріч учасників нашої нової міжнародної коаліції щодо повернення дітей, які були депортовані в Росію з тимчасово окупованої території.

“Ми об’єднуємо заради звільнення дітей і держави, і міжнародні організації, і громадських лідерів із різних країн світу, і юридичних фахівців. Я дякую всім, хто приєднався до цієї роботи вже, хто забезпечує конкретні правові результати вже, зокрема й ордери Міжнародного кримінального суду щодо російських посадовців, і, звичайно, усім, чиє посередництво та вплив допомагають повертати дітей додому, в Україну”, — сказав він.

Українська розвідка, дипломати продовжують евакуацію громадян України із сектора Гази. Увесь день сьогодні триває виведення людей на безпечну територію. Ще майже 40 громадян України в безпеці.

Читайте також: Насильницька депортація — це один із найбільш цинічних злочинів війни РФ проти України, — Зеленський на зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір