Донбаський напрямок залишається ключовим, а на півдні України основна мета – звільнення Херсона, заявив у традиційному відеозверненні увечері 14 червня президент України Володимир Зеленський.
“За минулу добу в битві на Донбасі кардинальних змін не відбулося. Найбільш жорстокі бої у Сєвєродонецьку та в усіх містах і громадах поруч – як і раніше. Втрати, на жаль, болісні. Але треба триматися. Це наша держава. Триматися саме там, на Донбасі, життєво необхідно. Що більше втрат зазнає ворог саме там, то менше сил у них буде, щоб продовжувати агресію”, – сказав Зеленський, додавши, що “Донбаський напрямок – ключовий для визначення того, хто домінуватиме найближчими тижнями”.
За словами президента, “болісні втрати маємо і на Харківщині, де російська армія пробує посилити свої позиції”. Звільнення Херсонщини триває.
Також президент попросив головнокомандувача Збройних сил України “дуже уважно поставитися до повідомлень у ЗМІ та в соцмережах про те, що частина наших бійців не має достатньо засобів індивідуального захисту”.
“Доповіді, які я отримую, суттєво відрізняються від того, що обговорює суспільство. І я очікую перевірок логістики в армії – перевірки того, що постачається, і того, як розподіляються засоби індивідуального захисту”, – сказав він.
Окрім цього Зеленський нагадав, що “на сьогодні всім, хто перебуває в зонах бойових дій, повинно вистачати всього необхідного для захисту. Держава забезпечує таке постачання”.
“Сьогодні нашій протиповітряній обороні вдалося “підрізати крила” російським ракетам. Частину ракет, які окупанти направили проти наших міст, вдалося збити. І це – врятовані життя. Це врятована інфраструктура. Але вдалося збити тільки частину. На жаль, є жертви, є руйнування. Сьогодні удар був по Львівській та Тернопільській областях”, – сказав він.
Зеленський наголосив, що повторює нашим партнерам: Україні потрібна сучасна протиракетна зброя. У нашої держави, сказав він, її поки що немає на достатньому рівні, але саме в нашій державі й саме зараз – найбільша в Європі потреба саме в такій зброї.
“Затягування з її наданням не може мати виправдань. Буду постійно наголошувати на цьому, говорячи з нашими партнерами”, – наголосив він.
За його словами, перші запити на протиракетні системи було зроблено ще задовго до повномасштабного вторгнення.
“Цього тижня буде багато різних важливих переговорів – і не тільки з європейськими політиками, яким під силу надати Україні сучасні протиракетні системи. Навіть попри те, що сучасних ракет у Росії з кожним днем війни дедалі менше, потреба України в таких системах зберігається. Бо й у Росії зберігається ще достатньо радянських типів ракет, які навіть іще небезпечніші. Вони в рази менш точні, а отже, в рази більше загрожують саме цивільним об’єктам і звичайним житловим будинкам”, – заявив він.
Читайте також:
Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський
Військової допомоги потребує Україна — перспективи постачання
Експерт пояснив, як ЗСУ можуть “підвісити” армію РФ на півдні України