Зараз це виглядає як ірано-іракська війна, — ізраїльський військовий експерт про фронт в Україні

Українські військові. Фото: ГШ ЗСУ/Facebook

На фронті росіяни продовжать свою тактику “м’ясних штурмів”, а також до літа вони планують перейти до більш потужного наступу. Про це в проєкті “На грани” (“На межі”) телеканалу FREEДОМ розповів ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман.

“Росіяни, мабуть, готуються активізувати наступальні дії до літа, це найбільш сприятливий період для наступу. [Міністр оборони РФ] Шойгу озвучив заходи щодо створення нових об’єднань — протягом цього року вони планують створити дві армії, 16 дивізій, 14 бригад. Дуже багато залежить від того, що може протиставити Україна. Тому що досі не врегульовано питання української мобілізації, також недостатні поставки боєприпасів з боку західних союзників”, — сказав Гендельман.

Експерт констатував, що наразі Сили оборони України перебувають в обороні, а “росіяни ж намагаються тиснути настільки, наскільки можуть”.

“Загалом це виглядає приблизно як ірано-іракська війна (1980-1988 рр., — ред.), у якій обидві сторони кілька років поспіль без особливих проривів фронту намагалися тиснути одна одну. Плюс паралельно велася так звана війна міст”, — вважає він.

Гендельман додав, що Україна покращує військову тактику. Як приклад навів низку ударів безпілотниками по нафтопереробних заводах (НПЗ) на території РФ.

“Подивимося, як це буде розвиватися. Але поки все йде більш-менш у рамках ірано-іракської війни. Але нагадаю, що ірано-іракська війна, по суті, закінчилася нічим. Сторони повернулися в довоєнні кордони. Але проблема в тому, що для України зараз навіть такого результату ніхто не гарантує, якщо буде недостатньо західної допомоги. Навіть повернення до довоєнних кордонів поки що проблематичне”, — зазначив він.

Експерт вважає, що зараз одне із завдань російської армії — дотягнути до листопада, коли в США відбудуться президентські вибори. І до цього періоду Путін ставитиме завдання захопити якомога більше українських територій.

“Російське політичне керівництво, можливо, хоче дочекатися виборів у Сполучених Штатах. У принципі, будь-яка війна — насамперед політична справа, а потім уже військова. А російсько-українська війна тим паче, бо Україна надто сильно залежить від західних союзників, і особливо від США. Тому від того, хто виграє вибори в США, результат російсько-української війни залежить набагато більше, ніж від кількості боєприпасів на фронті. Можливо, Путін хоче дочекатися виборів, подивитися, хто виграє. І тоді розкинути карти вже по-новому”, — підсумував Давид Гендельман.

Повна версія інтерв’ю: Війна РФ проти України — це насамперед війна кількості: інтерв’ю з ізраїльським військовим експертом Давидом Гендельманом

Нагадаємо, ірано-іракській війні в Перській затоці (22 вересня 1980 року – 20 серпня 1988 року) передувала серія територіальних суперечок між Іраном та Іраком. Ця війна стала останнім великим конфліктом у рамках холодної війни й одним із найтриваліших збройних конфліктів XX століття.

8-річне протистояння, по суті, закінчилося нічим: Ірак не зміг анексувати бажані території, а Іран не зміг повалити режим Саддама Хусейна. Під час війни втрати Іраку, за різними даними, становили до 180 тис. вбитими та зниклими безвісти, в Ірану — до 500 тис. осіб.

Прямий ефір