Своїми діями глава Кремля Путін обнулив репутацію Росії, перетворив країну, яка намагалася впливати на глобальні процеси, на нікчемний сировинний придаток. Усе це повністю руйнує той образ РФ, у який вони вкладалися десятиліттями. Тим часом НАТО набуває другого дихання: кордони блоку, за рахунок приєднання Фінляндії та Швеції, збільшено на 1 300 кілометрів. І в Альянсі вже розуміють, що таке безпека і великі війни. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
“НАТО, безумовно, отримав для себе розуміння, чим блок має займатися. Коли розпався Варшавський договір, коли закінчилася холодна війна, НАТО втратив орієнтири, чим має займатися. Зараз Альянс набуває другого дихання, точно розуміє, що таке безпека, що таке великі війни. НАТО точно розуміє, що потрібно інвестувати в повноцінне військове виробництво і в армію”, — сказав гість ефіру.
Україна стане серцевиною НАТО — як єдина країна, яка матиме великий досвід використання західних видів зброї, участі у війні різних форматів, вважає Подоляк.
“Нинішня війна — це війна різних форматів. Це не тільки велика окопна війна, це і високотехнологічні компоненти війни, і примітивні компоненти війни, і масовані удари, і застосування великих обсягів різного типу зброї, і, навпаки, точкове застосування дуже креативної зброї — те, що ми бачимо в Чорному морі. Тому мені здається, що зараз іде переродження НАТО. Воно, на жаль, іде не так швидко, як нам би хотілося”, — зазначив спікер.
НАТО, каже Подоляк, набуває іншої значущості. Набуває внутрішньої впевненості, що цей блок дуже потрібен.
“НАТО набуває можливості трансформувати основні внутрішні правила, набуває ключових союзників, тим паче тих, які будуть точно готові до сучасного типу війн, я маю на увазі Україну”, — доповнив радник глави ОПУ.
Північноатлантичний альянс тотально домінуватиме в Європі. У той час, як Російська Федерація повністю піде з Європи, вважає Михайло Подоляк.
“Після програшу Росії як феномена загрози не існуватиме”, — доповнив Подоляк.
На його думку, і Швеція, і Фінляндія, вирішивши вступити в НАТО, продемонстрували точне розуміння ризиків, які чекають на Європу завтра, якщо ці ризики не буде усунуто сьогодні.
“І Швеція, і Фінляндія, які довгий час дотримувалися нейтральної позиції, розуміють, що нейтралітет — це дуже умовне поняття в сучасному світі, і завжди потрібно мати якісних союзників”, — сказав Подоляк.
Він також акцентував, що і Швеція, і Фінляндія займають проукраїнську позицію і пропонують будь-які форми допомоги, будь-які обсяги зброї, які в них є.
“Тим самим вони наголошують, що Україна для НАТО сьогодні робить фундаментально важливу роботу. Україна має стати невід’ємною частиною об’єднаної європейської системи безпеки, яка буде побудована на основі блоку НАТО. Тому що це колективна безпека, яка буде реорганізована — усередині Альянсу буде сформована інша філософія відбиття ризиків”, — резюмував Подоляк.
Повна версія інтерв’ю: Кремлівський “Майдан-3”, протести польських фермерів і розширення НАТО: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком
Нагадаємо, Стокгольм відмовився від політики позаблоковості після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Разом із ним заявку на вступ до Альянсу подав і Гельсінкі. Фінляндії вдалося приєднатися до НАТО раніше, тоді як прийняття Швеції гальмували Туреччина та Угорщина.
Читайте також: Розширення НАТО — до чого готується Росія і наскільки реальні плани (ВІДЕО)