Зараз Patriot місце в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати по всьому східному флангу НАТО, — Зеленський наприкінці 774-ої доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україні не вистачає наявних засобів протиповітряної оборони. Світ нарешті має почути біль, який російські терористи завдають містам Харківської, Донецької, Запорізької, Сумської та багатьом іншим областям. Про це сьогодні, 7 квітня, наприкінці 774-ї доби повномасштабного вторгнення Росії сказав у зверненні президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Він повідомив, що сьогодні протягом дня був на зв’язку з головнокомандувачем ЗСУ, а також з керівником Служби безпеки України та міністром внутрішніх справ.

“І щодо ситуації на передовій, і щодо російських ударів по нашій країні. Окрема увага, звичайно, — Харкову. Ситуація в місті — дуже жорстка, постійний російський терор, тепер ще й фактично щоденно авіабомбами. Ми шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба, і це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України, для кожного й кожної, хто відповідає за міжнародну комунікацію, хто щоденно має бути в діалозі з партнерами”, — зазначив Зеленський.

За його словами, нестача засобів ППО в Україні є очевидною для партнерів.

“Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні. Я дякую тим країнам, які вже допомогли. І бути активними у виконанні цього завдання — це персональна відповідальність наших дипломатів, які працюють за напрямками та країнами, де є необхідні системи. Зараз Patriot місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО”, — наголосив президент.

Також він повідомив про підготовку до міжнародної роботи на наступні місяці й тижні.

“Зокрема, плануємо щорічний саміт української благодійної платформи United24. Говорив з амбасадорами United, подякував їм за активність і зараз, і минулого року. Зараз усі бачать, що потрібно значно більше особистої енергії, значно більше зусиль, щоб українська тематика залишалась у фокусі світової уваги водночас з багатьма іншими проблемами й конфліктами”, — сказав глава держави.

Наостанок він відзначив військові підрозділи, які боронять Україну на різних напрямках.

Читайте також: Росіяни в обстрілах України сконцентрувалися на двох тактиках — деталі від Подоляка

Нагадаємо, російські окупанти 7 квітня вкотре завдали ударів по Харкову. Зафіксовано чотири влучання у кількох районах міста. Внаслідок російських ударів постраждали люди.

Прямий ефір