Запуск супутників-розвідників, випробування ракет, військові навчання: про протистояння Південної та Північної Кореї — в огляді (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Південна Корея запустила свій перший супутник-розвідник. Його вивели на орбіту за допомогою ракети-носія компанії Ілона Маска. Запуск відбувся менш ніж за два тижні після того, як Пхеньян заявив про виведення на орбіту власного супутника-шпигуна. Найближчими роками Сеул планує відправити в космос ще 4 розвідувальні супутники. КНДР теж пообіцяла вивести на орбіту додаткові супутники, повідомляє FREEДОМ.

1 грудня 2023 року з бази Космічних сил США в Каліфорнії на орбіту відправили південнокорейський розвідувальний супутник. Агентство The Yohnap повідомило, що він здатний виявляти об’єкти розміром у 30 см. У Міністерстві оборони Південної Кореї запуск назвали успішним і повідомили, що супутник вийшов на зв’язок із наземною станцією.

“Запуск дозволив південнокорейським військовим отримати незалежну космічну систему спостереження. Супутник також допоможе зміцнити потенціал попереджувального ракетного удару, який є ключовою частиною так званої трьохосьової системи з можливістю завдання дальніх точних ударів і протиракетною обороною. З огляду на роздільну здатність і можливості спостереження за Землею наша супутникова технологія входить до п’ятірки найкращих у світі”, — сказав представник Міноборони Південної Кореї в коментарі південнокорейському виданню Yonhap.

Від початку 2022 року Північна Корея провела близько 100 випробувань балістичних ракет. Сеул стверджує, що Москва надала Пхеньяну військові технології в обмін на постачання озброєння. Вашингтон направив бомбардувальники В-52, здатні нести ядерну зброю, до Корейського півострова, щоб продемонструвати готовність ВПС США відбити удар КНДР. За словами ексголови Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Марка Міллі, для захисту Південної Кореї Сполучені Штати розмістили вже 28,5 тис. військовослужбовців на півострові. І ще 56 тисяч — у Японії.

“Північнокорейський режим несе повну відповідальність за всю цю ситуацію, і якщо Північна Корея вдасться до будь-якої додаткової провокації, наші військові негайно і рішуче дадуть відповідь Північній Кореї, ґрунтуючись на твердій спільній оборонній позиції Південної Кореї і США”, — заявив заступник міністра оборони Південної Кореї Хео Те Кеун.

Від початку жовтня 2023 року південнокорейські та американські військові проводять серію спільних навчань. Їхня мета — відпрацювати методи відбиття можливих атак північнокорейської армії. Лише за кілька годин до початку американсько-південнокорейських танкових навчань у Чхорвоні КНДР провела два випробувальні пуски балістичних ракет, покликаних імітувати ядерні удари по командних центрах і аеродромах Південної Кореї. Через такі дії Пхеньяна в Сеулі активно обговорюють ідею про власну ядерну зброю.

“Опитування, що часто проводяться, показують, що більшість південнокорейців — від 70 до 80% за деякими опитуваннями — підтримують ідею придбання їхньою країною атомної зброї або закликають Вашингтон повернути тактичну ядерну зброю, яку він вивіз із Півдня на початку 1990-х років”, — ідеться в публікації Associated Press.

13 листопада 2023 року міністри оборони Південної Кореї та США підписали угоду, в якій Вашингтон зобов’язався мобілізувати весь свій військовий потенціал, включно з ядерним, для захисту союзника в разі агресії з боку Північної Кореї.

Читайте також: Північна Корея суттєво просунулася в модернізації та мініатюризації ядерної зброї і готується до випробувань, — Гриценко

Нагадаємо, як заявила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко, Росія, Іран і КНДР не сформували міцного союзу або реальної “вісі зла”. Кожна сторона шляхом тимчасового співробітництва розв’язує миттєві завдання і закриває прогалини в різних сферах.

Прямий ефір