Північна Корея суттєво просунулася в модернізації та мініатюризації ядерної зброї і готується до випробувань, — Гриценко

Ілюстративне фото: pixabay.com

Північна Корея продовжує модернізувати свій ядерний потенціал. І, судячи з усього, вони готуються до нового, чергового, 7-го ядерного випробування. Про це сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Завдяки південнокорейській розвідці, відомо, що на полігоні Пунгері в Північній Кореї відбуваються певні рухи і можна з цього зробити висновок, що КНДР готується до ядерного випробування. Південнокорейська розвідка постачає громадськості невелику дещицю інформації, це така традиція в Південній Кореї. Зазвичай, як правило, коли відбуваються якісь закриті наради, представник розвідки згодом ділиться частинкою інформації з громадськістю”, — сказала вона.

За інформацією експертки, Північна Корея серйозно просунулася за останні роки в модернізації ядерної зброї, у мініатюризації ядерної зброї, у них є ракети на твердому паливі, які не потрібно дозаправляти кожні 10 років.

“І це спрощує процес запуску. Північна Корея зараз володіє технологіями, які здатні уразити будь-яке місто на території США. Якщо ще 10-15 років тому під загрозу потрапляли острів Гуам або Гаваї, то зараз під загрозу потрапляє і Нью-Йорк, і Вашингтон, зокрема”, — розповіла Гриценко.

Але, уточнила вона, на сьогодні Пхеньян більше цікавлять космічні технології, які, судячи з усього, Росія готова надати, і модернізація збройних сил.

“Тому що, якщо говорити про потенційне збройне зіткнення між силами Північної Кореї і Південної Кореї, якщо відкинути ядерний фактор, то тут у Північної Кореї не буде жодних шансів. Тому Північна Корея і чіпляється за ядерну зброю, як за ключовий козир у системі своєї безпеки. Без ядерної зброї на Північну Корею навряд чи б хтось звертав увагу”, — каже головна консультантка.

Щодо ядерної програми Ірану, то є різні дані.

“Є інформація, що в нього вже на руках ядерна зброя, за іншою інформацією, що вона модернізується, вдосконалюється тощо. Тому, прогнозувати подальший розвиток ядерної програми Ірану непросто, у зв’язку з відсутністю на руках відкритих даних”, — резюмувала Аліна Гриценко.

Читайте також: Ворожіння на ядерних зарядах: навіщо РФ вийшла з договору про заборону випробувань і почала їх, пояснили експерти

Нагадаємо, раніше Гриценко заявила, що Росія, Іран і КНДР не сформували міцного союзу або реальної “вісі зла”. Кожна сторона завдяки тимчасовій співпраці розв’язує нагальні завдання і закриває прогалини у сферах військової та безпеки за рахунок інших.

Прямий ефір